Курочка Софія, 11-а клас, Харківський ліцей №15
Вчитель, що надихнув на написання — Бірюкова Тетяна Миколаївна
Конкурс есе «1000 днів війни. Мій шлях»
До війни життя здавалось стабільним і передбачуваним. Я планувала майбутнє: куди вступати після школи, мріяла про подорожі та зустрічі з друзями. Але війна змінила все. Відтоді кожен мій день починається не з уроків, а з перевірки новин,
кожен телефонний дзвінок я здригаюся від тривоги, бо невідомо, що сталося.
Війна змусила мене швидше подорослішати, усвідомити, що таке відповідальність, підтримка та солідарність. Уроки перестали бути лише засобом здобуття знань — тепер це спосіб виживання.
Я намагаюся зосередитись на навчанні, бо розумію, що освіта — це моє майбутнє, можливість допомогти своїй країні у відбудові.
За 1000 днів війни я змогла багато чого:
- взяти участь у міжнародних та всеукраїнських дистанційних олімпіадах з англійської мови;
- передати листи вдячності нашим захисникам і поробки у вигляді сердець, за, які отримали фото з вдячністю від наших військових;
- плести москітні сітки, разом з батьками пекти смаколики і передавати на фронт;
- складати мотивуючі вірші нашим захисникам;
- перемогти у різноманітних конкурсах, олімпіадах, змаганні з фінансової грамотності European Money Quiz; всеукраїнському конкурсі малюнків "Якою я бачу європейську Україну, за підтримки European Union in Ukraine та Euroquiz; патріотичному фотопроєкті до дня Української державності «Моя, твоя, наша Україна»; всеукраїнській інтернет-олімпіаді "Крок до знань -2023" з англійської мови; всеукраїнському творчому конкурсі “До Дня Української Державності”, жанр – фотомистецтво, назва – "Моя Україна" ; Міжнародному дистанційному мистецькому мультифестивалі «В Україні ми народилися» від Міністерства освіти і науки України;
- долучитися до події “Знай про UA” від лабораторії з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України”;
- перемогти у Євровікторині-2024, присвяченій ІІ туру "20-тої річниці найбільшого розширення Європейського Союзу" від представництва Європейського союзу в Україні "Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні" та ввійти до топ 100 фіналістів вікторини "Європейський футбол";
- долучитися до розмовного клубу, організованого у межах проєкту "Україна розмовляє англійською" з Cassidy Hark, з Канади. Проєкт здійснює ГО "Смарт освіта" у партнерстві з "Classrooms Wіthout Walls"
Участь у конкурсах під час війни для мене стала не лише можливістю продовжувати розвиватися, але й справжнім символом незламності та віри в краще майбутнє.
Не дивлячись на складні умови, тривожні ночі та повітряні тривоги, я продовжую наполегливо працювати, готуватися до конкурсів та демонструвати свої можливості.
Перемоги в конкурсах під час війни мають для мене особливе значення. Це не просто дипломи — це символ перемоги. Кожен такий успіх є нагадуванням про те, навіть що під час війни можна досягти вершин, можна творити, розвиватися і бути корисним для своєї Батьківщини! Це також було символом того, що війна не здатна знищити прагнення до знань, творчості та розвитку.
Моя мрія — вступити до інституту архітектури, щоб відбудувати після війни рідне місто Харків. Ця мета для мене є не просто професійним вибором, а справжнім покликанням. Війна завдала величезної шкоди нашому місту, знищила багато будівель, пам’яток, житлових районів. Але я вірю, що Харків має майбутнє, і я хочу бути частиною його.
Мені хочеться створити місце, де люди почуватимуться захищеними, де вони зможуть відчути комфорт і затишок, після всіх тих випробувань, які вони пережили.
Я мрію про те, щоб Харків став містом майбутнього — сучасним, інноваційним містом.