Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

Про Музей

Музей «Голоси Мирних» — найбільша у світі колекція історій мирних, постраждалих від війни Росії проти України

Місія Музею

Збирати, організовувати та ділитися історіями мирних жителів України для кращого розуміння життя в умовах військових дій заради кращого майбутнього.

Завдання Музею

Бути найбільшим у світі архівом історій Мирних, постраждалих від воєнних дій в Україні

Створити достовірне джерело інформації про життя Мирних в умовах війни, яку розповіли з перших уст

Стати унікальним психотерапевтичним проєктом, який сприятиме психологічному благополуччю та ментальному здоров'ю українців, які пережили травму війни, розповідаючи свої історії

Колекція Музею

З перших днів війни у 2014 році Фонд Ріната Ахметова розгорнув Гуманітарний штаб «Допоможемо», щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі. У результаті діяльності штабу було врятовано 3,5 млн людей. Багато з цих людей ділилися з Фондом своїми історіями.

Фонд став носієм тисяч історій мешканців Донбасу та зібрав їх в унікальний онлайн-музей, а з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 року, Музей став літописом трагедій усіх мешканців країни.

Усі історії, розміщені в Музеї «Голоси Мирних», розповідались їх авторами від першої особи та є думкою й досвідом конкретного оповідача, були зібрані й опубліковані з їхнього дозволу. Оприлюднюючи історії, Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова» не є відповідальною за достовірність змісту історій та окремі судження, висловлені їх авторами. Усі права захищені.

Слоган Музею

Зберігаємо минуле та теперішнє заради кращого майбутнього

Команда Музею «Голоси Мирних»

Про Музей

Ірина Блажан

Головний директор проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова

 

Про Музей

Андрій Міщенко

Керівник проєкту Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

 

Про Музей

Ольга Гук

Головний редактор проєктів Фонду Ріната Ахметова

 

Про Музей

Оксана Бояринова

Менеджер проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова

Нагороди та премії

Про нас говорять

Музей «Голоси Мирних» – дуже амбітний проєкт, за яким майбутнє.

З пам'яттю працювати дуже важко. Жодне суспільство не може без допомоги держави і приватних ініціатив проговорити ці складні травми. Особливо якщо згадати, що наш травмуючий фактор – війна на Донбасі – до сих пір триває.

Це один з найскладніших кейсів. Амбіційність цієї мети неймовірна.

Музей «Голоси Мирних» – безпрецедентний. Створення такого музею – шлях неторований, і він прокладається саме зараз.

Антон Дробович

Голова Українського інституту Національної пам’яті, 2021 рiк

Скажу чесно: я захоплений ідеєю Фонду створити такий музей і зробити так, щоб голоси мирних людей були почуті. Це дуже важливий проєкт.

Ми чуємо голоси Мирних для того, щоб передати їх майбутнім поколінням. Щоб вони розуміли, яким кошмаром може бути збройний конфлікт.

Вважаю, що в такого музею дуже великий потенціал. Я вражений обсягом роботи й бажаю успіхів.

Пабло Матеу

Голова офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Щиро дякую тим, хто працював над проєктом. Це дуже амбітна ініціатива, практично безпрецедентна для нашої країни. Якщо говорити у світовому контексті, то прикладів дуже мало.

Тисяча вже зібраних історій – це дуже великий матеріал і вже величезний успіх. Мета дуже благородна, тому бажаю успіхів.

Антон Дробович

Голова Українського інституту Національної пам’яті, 2020 рiк

Те, що робить Фонд, дуже важливо. Мирні громадяни, які живуть у зоні конфлікту, заслуговують на те, щоб їх почули. Їхні свідчення допоможуть вивчити цей конфлікт.

Алекс Ленартс

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні

Війна – це така річ, яку ти всіма силами душі й мозку хочеш забути, тому що це важко. Але якщо ми забудемо, то є шанси, що це ніколи не закінчиться. І може повторитися.

Мета цього музею – щоб кожна людина, немає значення, де вона перебуває, отримала можливість вислухати історії цих людей. Щоб вона не забувала, з чим нам доводиться стикатися. І кожен на своєму місці думав, що він може зробити, щоб ця історія припинилася. Чим він може допомогти тим людям, яким допомагає Фонд весь цей час.

Муса Магомедов

Народний депутат України

Цей музей в українському контексті абсолютно унікальний. До цього робилися поодинокі опитування, глибинні інтерв’ю, які проводили дослідники, але вони не часто стають публічними.

Це унікальна можливість говорити про війну не пишномовними словами з трибун політичних партій, а говорити про війну з місцевим населенням, яке переживало її у 2014–2015 роках і переживає прямо зараз.

Це свідчення не «40 років потому», а «тут і зараз». Це історія сучасності, яка пишеться прямо зараз.

Євген Монастирський

Історик, переселенець з Луганська, консультант музею «Голоси Мирних»

Про фонд

Фонд Ріната Ахметова – найбільша особиста благодійна ініціатива в Україні. На сьогодні Фонд реалізує три масштабних програми: «Рінат Ахметов – Порятунок життів», «Рінат Ахметов – Допоможемо» і «Рінат Ахметов – Дітям».

«Рінат Ахметов – Порятунок життів». У цю програму увійшов проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні». Фонд Ріната Ахметова реалізує один з найбільш масштабних проєктів допомоги в боротьбі з коронавірусом в Україні. В рамках цієї програми консолідовані зусилля і ресурси усіх бізнесів Ріната Ахметова, інтегрованих в групі SCM. Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ.

Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів» був реалізований проєкт «200 швидких для України». За рекордно короткі строки – всього за півроку – державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів з найсучаснішим обладнанням, які здатні долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобіля з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни.

У програмі «Рінат Ахметов – Дітям» десятки проєктів від реабілітації поранених дітей до боротьби із сирітством і його наслідками. Це допомога ліками, операціями, спеціальною медичною технікою, інноваційними імплантами, фізичною / психологічною реабілітацією, обстеженнями та допомога в усиновленні. Завдяки проєкту майже 10 тисяч дітей знайшли родини!

 

ФОНД РІНАТА АХМЕТОВА

img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію