Сербин Вікторія, 10 клас, Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені В.Чорновола Черкаської міської ради Черкаської області

Вчитель, що надихнув на написання есе - Шатило Світлана Сергіївна

«1000 днів війни. Мій шлях»

Вечір, 23.02.2022. Я, як і завжди, приходжу додому з тренування та сідаю робити уроки. Знову нию, що задали багато уроків, що треба вчити текст з англійської та готуватись до самостійної з алгебри. Вже зробила всі уроки та втомлена лягаю спати.

24.02.2022 зранку я прокинулась не від будильника (як зазвичай), а від паніки  батьків: як забрати мою сестру з Києва. Я, без розуміння, для чого її забирати з Києва, чую голос мами, що почалась повномаштабна війна. Чи від того , що мені не хотілось, чи я просто не змогла сприйняти той факт війни – мене цікавило, чи буду я йти в школу.

Можливо, я б і не задумувалась про це,  якби одразу побачила ту війну, яку побачили люди з таких міст, як Харків, Херсон, Одеса, Київ та інші.

Адже зранку я  почула лише три вибухи, які були в області. Та й перша тривога почалась через декілька днів війни. Перша тривога була найстрашнішою, адже я саме їхала в село через дамбу, де побачила багато військових машин , але, на щастя, це були наші.

Насправді війна для України почалась ще в 2014 році на сході, коли мені було 5-6 років, але вже тоді мені батьки пояснили, що таке війна. Я передавала туди свій одяг, іграшки, книги.  І в 2022році коли мені було 13 років, я також передавала свій  теплий одяг біженцям, і також ми з мамою пішли в одну зі шкіл, де готували їжу військовим.

Зараз , чесно кажучи, кожен день дуже страшно лягати спати, страшна кожна тривога.

Особливо вночі страшно, коли прислухаєшся до кожного звуку і намагаєшся зрозуміти, чи то машина їде, чи то шахед летить. Кожну ніч чути,   як працює ППО, і чути вибухи. І здавалося б , що вже звикла, але щоночі стає  все страшніше та страшніше.

Я мрію, щоб війна скоріше закінчилась, щоб всі військові повернулись додому, Україна назавжди стала незалежною державою, а росія взагалі зникла.

І я вірю, що найближчим часом війна закінчиться перемогою України. Люди нарешті зрозуміють, чому мова так важлива і чому важливо споживати український контент, а не контент ворога. Ми відбудуємо нашу країну та більше нікому й ніколи не дозволимо нападати на нас!