Вовченко Катерина, 11 клас, КЗО «Криворізький ліцей «КОЛІЯ» Дніпропетровської обласної ради», Дніпропетровська обл., Криворізький р-н, с. Надеждівка
Вчитель, що надихнув на написання есе — Левіна Анастасія Сергіївна
“1000 днів війни. Мій шлях”
Війна. Слово, яке донедавна здавалось далеким, а тепер є нашою реальністю. Поняття, яке неодноразово вивчали на уроках історії, але ніколи не уявляли того, що переживаємо зараз. Війна, для мене та мільйонів українців, — сьогодення, яке хтось проживає, а хтось по-справжньому виживає.
1000 днів війни — це шлях, який кожен пройшов по-своєму, але з болем, сльозами, надією й невичерпним бажанням перемоги. 1000 днів війни. Ці три слова звучать, як глибока рана, як відлік часу, що змінив все: мене, тисячі сімей, країну.
Війна, яку ми не обирали, але яка прийшла, щоб забрати спокій, щасливі моменти, дитинство, домівки, а дуже часто й життя. Проте ця руйнівна сила стала каталізатором нового явища — небаченого до сьогодні єднання українців, що відкриває нові горизонти людяності, стійкості та сили.
Кожен із цих днів, окрім страждання, приніс усвідомлення, що значить жити, боротися і відстоювати себе та країну.
Коли все почалось, мої відчуття були змішаними. Я, як ніколи, мала бажання піти до школи, бо планувався якийсь захід. Вставши з ліжка, я побачила батька, який сидів та уважно слухав новини, і в них розповідали, що «ПОЧАЛАСЬ ВІЙНА!»
Тато наказав нам із сестрою зібрати на всяк випадок документи, а мама вже потроху збирала найнеобхідніші речі. Лише через хвилин 20–30 я почала розуміти, що відбувається, але навіть не уявляла, що буде далі.
Сьогодні, проживши тисячний день кривавої війни, я дуже щаслива, що нам жодного разу не доводилось виїжджати. І за це безмежна подяка Збройним силам України.
Перші місяці були найбільш хаотичними. Ситуація здавалася неймовірною, важкою для розуміння. Вибухи, сирени, постійний потік новин про бої й руйнування швидко зламали звичний ритм життя.
У той момент головним було пристосуватися, знайти безпечне місце для себе й рідних, зрозуміти, що робити далі. Щоденні хвилювання й стреси не покидали мене, але водночас з'явилося й інше — відчуття відповідальності.
З часом я навчилася жити в новій реальності. Це не означає, що страх чи тривога зникли, вони стали постійними супутниками, але я взяла над ними контроль.
Кожен день — це вибір бути сильними і йти вперед. Це випробування на стійкість, адже будь-яка перемога, хай навіть маленька, — це доказ незламності, боротьби не лише за перемогу, але й за збереження людяності, моралі, сили духу.
1000 днів показали усьому світові, що в найтемнішу годину ми здатні віднайти світло. Це світло в людях, у їхній готовності підтримати, у маленьких щоденних перемогах.
Один із найбільших уроків, які я винесла за ці дні, полягає в усвідомленні, що ми, українці, маємо неймовірну силу й здатність об'єднуватися перед лицем небезпеки.
Неодноразово бачила, як люди підтримували один одного, допомагали тим, хто опинився в найважчих ситуаціях, підіймали бойовий настрій та незламний дух, стверджували віру в серцях, що ми вистоїмо і переможемо.
Завжди вважала, що війна знищує все навколо. Але саме ці дні переконалася, що війна не може вбити людську здатність любити, творити та навіть мріяти. Попри все, ми продовжували будувати плани на майбутнє, навчилися цінувати маленькі радощі, які раніше здавалися неважливими.
Війна навчила нас терпіння, витривалості й незламності духу. Мій шлях — це шлях мільйонів українців, які кожен на своєму місці робить усе можливе, щоб наблизити день перемоги.
Ці 1000 днів — це шлях від розгубленості до розуміння того, що немає нічого важливішого за свободу. Це не тільки свобода країни, а й свобода бути тим, ким ти є, свобода обирати майбутнє. Тому кожен із нас бореться — на фронті, у тилу, у серці...
Мій шлях під час цих 1000 днів був складним і болючим, водночас він зробив мене сильнішою, сміливішою, рішучішою, а головне — я здобула непохитну віру в перемогу.
Переконана: навіть у найтемніші часи завжди є надія, промінь світла, до якого варто йти. 1000 днів війни — це не кінець, це лише частина шляху, який ми всі продовжуємо долати.
І попереду на нас очікує ще багато викликів та випробувань, але тепер ми знаємо, що таке справжня сила — сила єдності, віри й незламності.