Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Марія Дмитрівнa

«Навколо нікого немає, одна трава та дерева»

переглядів: 526

Перед війною ми купили будинок і переїхали з Краснодона. Снаряди літали над будинком, тому ми часто сиділи в льоху. Думали, що нам уже кінець.

Не давали пенсію, тоді перебивались із хліба на сіль. Дев'ять місяців не було світла. Ми виживали. У п'ятнадцятому році чоловіка паралізувало і з того часу він не розмовляє, тож ми нікуди й не виїжджали, весь час перебували тут. У чоловіка трапився інсульт, а за тиждень другий. Досі сиджу з ним. Ми нікуди не ховалися. Через дорогу досі стоїть повністю розбита хата.

Все це ніколи не забудеться. Як можна забути, коли літало над головою? І чоловіка паралізувало.

Багато хто поїхав, хтось помер. Навколо нікого немає, всі втекли. Через дорогу люди живуть, далеко ще одна жінка. Але більше нікого немає, одна трава та дерева.

Я отримувала допомогу від Фонду Ріната Ахметова. Це дуже підтримувало та відігравало важливу роль для нас. Червоний Хрест теж помагав.

У мене одна мрія – аби не стріляли. Було дуже страшно пережити те, що ми пережили. Аби не було гірше, ніж зараз.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Станиця Луганська 2014 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери 2014 2015 переїзд зруйновано або пошкоджено житло обстріли безпека та життєзабезпечення здоров'я літні люди (60+)
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій