Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Софія Шерстюк

«В мою країну і родину прийшла біда, ім`я якій – війна…»

переглядів: 186

Шерстюк Софія, 15 років, Піско – Радьківська ЗОШ І – ІІІ ступенів, с. Піски – Радьківські

Есе «Один день»

Я ніколи не забуду той день, коли по новинах почула, що в Україні почалася війна. Спочатку я не розуміла цього слова, і які наслідки можуть бути.

Почалося все з того, що на урочистій лінійці Останнього дзвоника всі діти та вчителі обернулися на шум машин. Це була військова техніка, на якій їхали солдати. Вони були одягнені у форму і бронежилети. В руках тримали автомати, зведені на курку, обличчя були суворі.

Здавалося, вони миттєво були готові вступити в бій. Все навкруги затихло в передчутті біди. Паніки не було, але в очах – страх, а в голові промайнула думка: «А що буде далі? Що буде з країною?»

Після лінійки я пішла додому з думкою зателефонувати до рідних, дізнатися, як у них справи, адже проживають у Луганській області. Надіялася почути, що все гаразд. Але ні. В мою країну і родину прийшла біда, ім`я якій – війна…

Літо 2014 року промайнуло швидко. І 1 вересня, коли ми прийшли до школи, у своєму класі я зустріла багато нових однокласників. Це були діти з тимчасово окупованої території Луганської та Донецької областей. Вони нічим не відрізнялися від нас, крім того, що пізнали справжнє жахіття війни.

Їхні родини були змушені покинути звичне життя, житло, близьких, друзів і тікати на територію, на якій відчували себе захищеними.

Ровесники розповідали, що чули вибухи, постріли, бачили зруйновані будинки, смерть. Це так незвично було чути не дитячі розповіді.

Пройшло майже вісім років. З того часу ми всі підросли. Дехто вчиться зі мною і по цей час, а хтось поїхав у пошуках кращого життя.

Тепер я розумію, що мир в країні, здоров`я рідних, стабільне життя – це і є найбільше щастя.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Піски-Радьківські 2014 2021 Текст Історії мирних діти безпека та життєзабезпечення діти Конкурс есе 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій