Мелітополь – це територія з найгіршою криміногенною ситуацією на окупованій частині Запорізької області, заявив днями заступник керівника управління Слідчого Комітету Росії у захопленій частині регіону Іван Корженко

Як живе Мелітополь на третій рік російської окупації? Наскільки змінилося населення міста, і хто до нього переїжджає? Як окупанти тиснуть на місцевих жителів, і яку мету вони переслідують? Про все це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов'я».

Про ситуацію у Мелітополі «Новини Приазов'я» поспілкувалися також із координатором руху «Жовта стрічка». Активіст розповів на умовах анонімності, що окупаційна влада постійно запроваджує все нові й нові обмеження для місцевого населення.

«Це стосується власного пересування, маю на увазі виїзд із міста або виїзд із району, тому що довкола стоять блокпости. Без російського паспорта, без дозволу місцевої комендатури, ти не можеш виїхати. Ти не можеш влаштуватись на роботу без російського паспорта. Всі ці обмеження надзвичайно ускладнюють життя людям в окупації. До того ж Мелітополь трішки далеко від лінії фронту. В місті містяться штаби військових», – зазначив він.

Російська військова техніка в Мелітополі

Російська військова техніка в Мелітополі

Чим далі від фронту, тим більш безпечно себе почувають російські військові, і тому більш вільно себе поводять, каже координатор «Жовтої стрічки».

«Це пияцтво, ґвалтування, рейдерство, мародерство. Це все також дуже погіршує соціальну ситуацію в місті. Тобто виходячи на вулицю по продукти або прогулятися, ти маєш врахувати, що будуть блокпости, патрулі ФСБ, Нацгвардії РФ, вони можуть тебе зупинити, окремі патрулі військової поліції Росії теж можуть тебе зупинити, перевірити прописку, чи є російський паспорт, перевірити твій телефон – чи читаєш ти російські канали, що дуже важливо, подивитися, чи в тебе є в історії пошуку будь-який український канал», – поділився співрозмовник.

«Найбільша катівня півдня»

За даними руху спротиву, саме у Мелітополі людей катують найбільше у порівнянні з іншими населеними пунктами.

Російські військові у Мелітополі, липень 2022 року

Російські військові у Мелітополі, липень 2022 року

«Ми отримуємо особисто найбільшу кількість повідомлень про катівні в самому місті і поза містом – на околицях. Це найбільша кількість повідомлень порівняно з іншими регіонами. Та інформація, яка до нас надходить, вона там найбільш жахлива за кількістю людей у полоні, про методи і засоби катування, – там вони найжорстокіші», – стверджує представник руху.

Загалом зараз Мелітополь перебуває у повній стагнації, каже активіст. В місті можуть не вийти на маршрути автобуси, є затримка з виплатою зарплати або вона взагалі відсутня, бізнес або змушують реєструвати за російським законодавством, або взагалі відбирають. Життя після російської окупації в Мелітополі наче на паузі, додав він.

Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.