Дев’ятеро людей з різних районів Харківської області навчаються на помічників ветерана. Курси за однойменним проєктом Міністерства у справах ветеранів стартували у Центрі ветеранського розвитку при Харківському національному університеті імені Каразіна. Матеріал Media Port.

Суть проєкту «Помічник ветерана» полягає в індивідуальному супроводі учасників бойових дій за принципом «рівний — рівному», пояснює начальник управління у справах ветеранів Харківської обласної військової адміністрації пан Олег Пуль.

«Помічниками можуть стати передусім самі ветерани, члени їхніх родин чи члени родин загиблих захисників і захисниць. Це повноцінно оплачувана професія. В громадах функції сервісного офісу у справах ветеранів (це установа, де буде працевлаштований помічник) покладаються на певні комунальні установи або комунальні некомерційні підприємства, які вже є в громадах», — розповідає Пуль.

За рішенням уряду у кожному офісі можуть працювати до 20 фахівців. Фінансуватиметься робота помічника з державного бюджету, місцевих бюджетів та за рахунок партнерів України. Зарплатня помічника становитиме у середньому 16 тисяч гривень. Пілотний проєкт у кількох областях триватиме до кінця 2023 року. У 2024 він має розширитися на всю Україну, для цього у бюджеті заклали 3,8 млрд грн.

«Головний принцип роботи — це проактивність. Помічник ветерана не сидить у кабінеті і не чекає, коли до нього прийде чи звернеться ветеран. Він має вживати заходів для того, щоб розуміти і знати, з якими потребами і хто до нього може прийти завтра», — додає начальник управління.