Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Світлана Андріївна Шелудько

«Окупанти пропонували мені співпрацю, але я відомовилась»

переглядів: 72

Мені 59 років. Я жила в селі Єлисеївка Бердянського району Запорізької області. Працювала директором сільського Будинку культури. У мене є чоловік, діти й онуки.

Про початок війни я дізналася від доньки. Її син навчався в училищі у Бердянську. У гуртожиток, в якому він мешкав, влучив снаряд. Донька поїхала й забрала звідти сина.

У перші дні війни полиці магазинів спорожніли. Добре, що в селі була пекарня, тому хліба вистачало. Укрпошта не працювала, тож чоловік не отримував пенсію. З приходом окупантів з’явилася російська продукція, але вона була неякісною та дуже дорогою.

Окупанти зайшли в наше село у червні. Голову громади і старосту села схиляли до співпраці, але ті не погодилися. Їх тримали у в’язниці, а потім відпустили. Вони виїхали, а їхні посади зайняли росіяни.

Загарбники ходили по домівках. Мені також пропонували співпрацю. Я відмовилася, віддала їм ключі від Будинку культури і виїхала.

Мене шокувало, що серед односельчан виявилося багато зрадників. З-поміж них – і наш сусід.

У вересні ми з чоловіком, сином і однією донькою виїхали в Запоріжжя, а друга донька зі своїм чоловіком і двома дітьми залишилася в окупації. Її чоловік працює в сільському господарстві, тому не має змоги поїхати. Та й за будинками потрібно наглядати.

Ми відкладали евакуацію, бо думали, що війна швидко закінчиться. Потім збирали врожай з городу. Ніде було зняти готівку, тому ми чекали, поки син надішле кошти на дорогу. Тільки-но дочекалися – одразу виїхали.

Ми виїжджали на автобусі. Найважчим був відрізок дороги від Василівки до Запоріжжя. На блокпостах російські військові рилися в наших речах. Це так принизливо! Допитувалися, чому виїжджаємо.

Я хочу, щоб закінчилася війна і щоб наш країна розквітла.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Єлисіївка 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери діти переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли втрата роботи безпека та життєзабезпечення харчування дітей робота діти внутрішньо переміщені особи перший день війни їжа розлука з близькими окупація фільтрація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій