Федорова Олександра, 11 клас, Панчівський ліцей Новомиргородської міської ради
Вчитель, що надихнув на написання — Крейтор Ірина Володимирівна
Конкурс есе «1000 днів війни. Мій шлях»
Мабуть, найпопулярніший вислів про війну, який повторювали упродовж десятиріч — "Ніколи знову". Проте, історія безжально повторюється, а людству доводиться заново стикатися з тими труднощами, що перепали на долю їхніх пращурів: з вимушеною боротьбою за життя та свободу, безкомпромісною обороною цінностей та ідеалів. Про всі ці речі було сказано мільйони слів десятки й сотні років тому, але сьогодні вони знову звучать злободенно й актуально.
Історія пам'ятає багато цитат відомого політика – Вінстона Черчилля, чимало його слів стали крилатими. Уже кілька поколінь людей по всьому світу з глибокою шаною згадують колишнього прем'єра Великої Британії Вінстона Черчилля. Він був стратегом і політиком з великої букви, який своїми ідеями та прогнозами
допоміг врятувати тисячі мирних жителів від атак ворожих військ, у часи Першої та Другої світових воєн. Попри те, що за свого правління він неодноразово отримував критику навіть з боку власних колег та військових, кожен його крок був сповнений аналітики та розсуду.
Багато хто вважає, що попри "давність" висловів Черчилля, чимало із цих фраз є актуальними і сьогодні. Особливо у часи війни, яку росія підло розпочала проти України. Зважаючи на те, як Черчилль ставився до нацистів та характеризував їхні дії, сумнівів не виникає: нинішня рф — це Німеччина Третього рейху, а кривавий диктатор володимир путін — ніхто інший, як новий Адольф Гітлер.
24 лютого виповнюється два роки від початку злочинного повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку москва розпочала проти України 10 років тому, у 2014 році.
24 лютого 2022 року близько 4-ї години президент рф путін оголосив про початок «спеціальної воєнної операції», метою якої він назвав «демілітаризацію і денацифікацію України». За кілька хвилин російські ракети атакували українські аеродроми та військові об’єкти по всій Україні, почалося відкрите збройне вторгнення росіян із території Білорусі та тимчасово окупованого Криму. Російсько-українська війна, розпочата рф у 2014-му, перейшла в нову гостру фазу.
Під надуманим приводом захисту російськомовного населення в нашій державі від уявних утисків та обмежень кремль насправді поставив за мету знищити військовим шляхом українську державу та ідентичність.
Водночас ця агресія виявилася викликом міжнародному світовому порядку, створеному після Другої світової війни, порушила загальну стабільність у Європі та стала глобальною загрозою для світової безпеки.
Повномасштабне вторгнення військ противника до України велося багатьма напрямками, внаслідок чого сформувалося кілька операційних зон: Північно-Західна, Східна та Південно-Західна.
Мій день мав розпочатися, як завжди: «Школа – дім, дім – школа», але цього не сталося…
Я народилася і проживала на території, де на даний час ідуть бойові дії. В селі, де я зараз навчаюся, я потрапила завдяки волонтерам. Моє життя змінилося, я почала цінувати життя та усвідомлювати, що воно є найдорожчим.
Повернуся до початку – «війна», ми розуміли це слово, хто як міг, хтось з книг, хтось з фільмів, а хтось взагалі вважав, що – це досить романтично, чи захопливо. Адже дивлячись фільми про Другу Світову війну, ми часто захоплювалися картинкою, яку нам передавав режисер. Але, насправді, війна – це жах. Це скалічені життя, душі та відчай, який тебе переслідує. Ти лишився без даху, без друзів, частково без рідних, але ти маєш життя…
Я знаю, на даний час таких історій є дуже багато. Я не хочу привернути увагу суспільства до себе, я хочу привернути увагу, до того, що війна – це злочин: проти людства, проти життя, проти мрій та проти дитинства.
Останнім часом я почала читати книги. Найбільш припали до душі мені твори Е. М. Ремарк.
Еріх Марія Ремарк увійшов в історію як один з найвідоміших німецьких авторів та один з представників так званого "втраченого покоління". До письменницьких успіхів йому довелося чимало пережити, в тому числі й війну. Ремарк був мобілізований, коли йому було вісімнадцять. Вочевидь, пережиті події залишили глибокий відбиток, позаяк війна стала лейтмотивом багатьох творів Ремарка. Нещодавно закінчила читати "На Західному фронті без змін" – один із найвідоміших романів Ремарка, який він написав усього за шість тижнів. Культова історія німецького письменника розгортається на фоні Першої світової війни. Головний оповідач – молодий німецький солдат, який разом з однокласниками потрапив на фронт. Від його імені Ремарк без купюр розповідає про те, що відбувалося з солдатами під час війни: від запеклих бойових дій до відносно спокійних днів у шпиталях для поранених. Окрім брутально описаних подій, у романі увагу привертає й інша тема – внутрішній стан вояків, яким доводиться переживати різноманітні жахіття на фронті.
Фактично кожний солдат –– загублена душа, назавжди травмована особа, психічні рани якої ніколи не загояться.
Воєнна семантика сьогодні особливо болісно відгукується в кожному з нас, зважаючи на війну рф проти України. Тож саме цією розповіддю, мені насамперед хотілося передати згубний вплив війни на людську особистість, її пекельний і трагічний відбиток і водночас на пошук збереження власної ідентичності та подолання хаосу.