Три десятки вразливих переселенців з «гарячих» точок відправили волонтери жити до Норвегії. Цих людей вивезли із зони активних бойових дій представники евакуаційної організації «Схід SOS» і розселили по шелтерах у менш небезпечних регіонах. Це – люди з фізичними травмами, маломобільні, незрячі, пацієнти після інсультів і особи з деменцією. В скандинавській країні їм пропонують безоплатне проживання, харчування й догляд – на необмежений термін. Матеріал Радіо Свобода.
Потяг на Львів із Дніпра відбуває о 22-й. Але вже за годину до відправлення на пероні людно – 11 людей, яких везуть до Норвегії, а ще: евакуаційники, волонтери, персонал для супроводу.
Подружжя – Юлія та Володимир Сергієнки – з Нікополя. Там, під ледь не щоденними атаками армії РФ, пара жила весь час повномасштабних воєнних дій. Їх вивезли лише кілька днів тому.
Юлія та Володимир з Нікополя
Володимир – незрячий, має інвалідність I групи. Каже: давня виробнича травма. Це сталося на заводі 12 років тому.
Він – металург за фахом, але встиг попрацювати й перекладачем з англійської мови. Його дружина Юлія – доглядає за чоловіком.
«Нікополь, весь район постійно обстрілюють. Стріляють з того боку, через Каховське водосховище - там всього чотири кілометри до нас. Накривають «Градами», артилерією, у нас немає жодного кварталу, який би не був обстріляний. Наш будинок цілий, а от сусідні постраждали. Спочатку, якщо обстріли, – ховалися, страшно. А потім звикаєш. Ідеш – і не боїшся», – каже Володимир.
«Ми не знаємо, що нас очікує в Норвегії. Але якщо запрошують, значить, будуть якісь умови. Норвегія – спокійна країна, дорога, кажуть. Ми там не були.
Одне – почитати в інтернеті, а інше – побувати, поспілкуватися з людьми. Я знаю англійську мову, не пропадемо. Будемо і норвезьку мову вчити. Дружина сподівається, що буде там квіти вирощувати - це улюблена її справа», – додає він.
Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.