Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Андрій Дарієнко

«Найбезпечнішим місцем були мамині обійми»

переглядів: 334

Дарієнко Андрій,

м. Антрацит

Есе «Один день»

У кожного з нас є незворотна точка відліку. На жаль, такою точкою для багатьох сімей став початок війни. Жорстокої війни на Сході України, що перетерла багато життів у своїх кривавих жорновах.

На той час я ще не усвідомлював усього жахіття подій. Проте зараз, коли у свідомості стихли звуки (ті жахливі звуки, що змушували маму здригатися), я розумію, який то був жах.

Найстрашніше було дивитися у перелякані очі мами, яка, намагаючись посміхнутися, розливала чай, а у душі плакала. Я здогадувався, що мама хвилюється через тата та нас. І найбезпечнішим місцем були мамині обійми.

Вдень життя нічим не відрізнялося від буденного. Але страхи оголювались під вечір, коли вир життя уповільнювався. Стихало багато звуків і чітко можна було почути (а інколи – й відчути) «гради». У ці моменти, мабуть, кожен відчував, як його серце стискається і пропускає удари. Ті вібрації, що передавала земля, досі відлунюють у скалічених серцях багатьох.

Та точкою неповернення саме для мене став переїзд до іншого міста. Зараз я майже не згадую ті часи та насолоджуюся мирним життям подалі від пострілів та смертей. Розумію, що саме воно є неоціненним скарбом для кожного мешканця нашої країни.

Тож усі ми як свідомі громадяни нашої держави маємо докласти зусиль для збереження та відновлення миру на нашій рідній землі!

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
2014 Текст Історії мирних діти переїзд обстріли безпека та життєзабезпечення діти Конкурс есе 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій