Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Артем Загоровець

«Мені було навіть страшно уявити себе у вирі цих подій»

переглядів: 348

Загоровець Артем, Слатинський ліцей, с. Слатине

Есе "Моє бачення війни"

На початок війни мені було лише вісім років, я ще зовсім не усвідомлював серйозність та трагічність подій. Куди більш хвилюючою для мене була поразка у грі в м’яча. Та з часом, коли це дійство набирало все більші оберти, заголовки газет, новини по телебаченню - все кричало про події на сході України. Саме відтоді, мабуть, у кожного з’явилося бачення ситуації.

Минав час, уже з’явилися списки загиблих. Дивлячись мультики по телевізору, дратували перерви на гарячі новини й страшні картини бойових дій, у той час я думав: „Як таке може бути? Чому ж, коли все нібито спокійно, дорослі тільки й роблять, що розмовляють про ту кляту війну. І якщо все так погано, то чому не можна її просто припинити?“

Через деякий час я познайомився з хлопцем Андрієм, який нещодавно переїхав до нашого будинку. Згодом ми почали товаришувати, та він відкрився мені в своїх страхах. Виявилося, що Андрій переїхав із Донецької області, де пережив дійсно страшні події. Розповідаючи про жахливу стрілянину, гул мінометів по ночах, у нього на очі накочувалися сльози. Після цієї розповіді я докорінно змінив своє бачення війни.

Мені було навіть страшно уявити себе у вирі цих подій. Втратити все, що я так любив, до чого так звик: гарний будинок, дитячий майданчик, друзів. Та найжахливішим для мене було - втратити батька, я не міг навіть уявити те, що він воюватиме на Сході України, там, де не вщухають постріли, де кожну секунду ти ризикуєш життям.

Я мрію, щоб ми були з війною незнайомими. Я мрію про мир. Нам його так не вистачає.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
2014 Текст Історії мирних діти безпека та життєзабезпечення діти Конкурс есе 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій