меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
До всіх історій
Євгенія Забогонська

"Ми знайшли білу фарбу, валик та з двох сторін драмтеатру з'явилися написи: "Діти""

переглядів: 282

Євгенія Забогонська багато років пропрацювала у драмтеатрі Маріуполя. Саме вона з чоловіком та донькою однією з перших опинилася тут у сховищі, коли Маріуполь почала знищувати російська армія. А пізніше – стала комендантом.

У найстрашніші дні тут рятувалися 1200 людей одночасно.

Євгенія – одна з тих, що вижили під час авіаудару. Вона розповіла, як рятувалися у бомбосховищі маріупольці, та як з'явився напис "ДІТИ" перед входом до театру.

5 березня оголосили про евакуацію. Багато людей приїхало на Театральну площу. Але евакуацію скасували. Близько 500 людей залишились у театрі.

Люди були злі та некеровані. Почали вимагати місця, щоби співробітники театру їх розмістили. Люди ламали крісла глядацького залу. Він був знищений за кілька днів. Селилися скрізь. Найнебезпечніші місця – глядацький зал та сцена. Туди згодом потрапила авіабомба.

Наймолодшому маріупольцю було три тижні. Його звали Марк.

Євгенія разом із чоловіком знайшли білу фарбу, валик та з двох сторін драмтеатру з'явилися написи: "Діти". Вони дуже сподівалися ці написи. Не могли навіть подумати, що до театру може щось прилетіти.

16 березня театру не стало. Напередодні тремтіло все. Бомби прилітали щомиті. Євгенія з чоловіком була у приміщенні електроцеху. Звін у вухах. Їх засипало.

Чоловік відкопав Євгенію. Вони стали обстежувати усі приміщення. На сцену неможливо було вийти. Впали декорації, труби. Завіса з пилу та диму. Сотні загиблих. Знайшли доньку у бомбосховищі.

За попередніми даними, у театрі загинуло до 600 маріупольців.

Маріуполь 2022 Відео Історії мирних жінки переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення вода внутрішньо переміщені особи перший день війни Обстріл Маріуполя їжа 2022
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій