меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
До всіх історій
переглядів: 115
Зоя Черкаська-Ннаді
вік: 46
photo0
photo1
photo2
photo3
photo4
photo5
Київ
Київ
"До та після: війна у місті дитинства Зої Черкаської"

Художниця Зоя Черкаська народилася у Києві, а 1991-го її родина переїхала до Ізраїлю. Спогади про київське дитинство стали основою знаменитої серії робіт Черкаської «Радянське дитинство». Після 24 лютого 2022 року війна увірвалася не лише на батьківщину Зої, а й у картини її мирного дитинства. Наразі художниця збирає гроші для Українського Червоного Хреста, продаючи свої роботи.

«Тілом я в Ізраїлі, але душею в Україні», – пише художниця Зоя Черкаська у соцмережах.

2 квітня 2022 р.

До і після

Зображення "до" взяте з моєї серії "Радянське дитинство" - поточного проекту, над яким я працюю останні шість-сім років. Зображення «після» – це ті самі персонажі, переміщені в поточну ситуацію на моїй батьківщині в Україні, яка зазнає нападу російських військ.

1 «На південь»

2 «Хліб»

3 «Хоровод»

4 «Підлітковий бунт»

5 «Мама»

6 «Дача»

7 «Бурда Мода»

8 «Дядя Ваня»

9 «Спідницю забула вдягнути»

10 «На балконі»

11 «Бабуся»

12 «На озері»

«Цю станцію метро, ​​Шулявську, збудував мій дід Анатолій Черкаський. Він був архітектором. За радянських часів вона називалася «Більшовик». Декілька днів тому я бачила фото людей, які ховаються на цій станції від російських бомб». – Зоя Черкаська-Ннаді

«Я і моя бабуся…»

«Це я та моя бабуся. Я часто зображаю нас на своїх картинах одягненими у типовий радянський одяг. На щастя, моя бабуся не бачить, що зараз росіяни роблять із її землею. А я бачу".

Історія з відкритих джерел.

Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій