Швець Єлизавета, 9 клас, Піщанський ліцей Піщанської сільської ради Подільського району Одеської області
Вчитель, що надихнув на написання есе - Росінська Тамара Миколаївна
«1000 днів війни. Мій шлях»
«Війна – варварство,
коли нападають
на мирного
сусіда…»
Гі де Мопасан
24 лютого 2022 року. Цей день назавжди закарбувався в мою пам’ять і залишиться страшним спомином на все життя. Кажуть, біда завжди приходить, коли її не чекають. Так зненацька прийшла в мою Україну війна. Вона стрімко увірвалася в життя і долі мільйонів українців і в моє життя також. Напередодні був спокійний зимовий вечір, ніч огорнула землю мирним сном, а вже ранок став трагедією всього нашого народу.
Я згадую його як страшний сон, від якого хочеться прокинутися і відігнати в небуття, та спогади повертають мене до того страшного ранку.
Я гостювала в сім’ї своєї старшої сестри у Вінниці. На світанку ми прокинулись від гучного вибуху і мерщій - на балкон. В таку ранню пору на вулицях було багато людей. Вони несли валізи, маленьких дітей, кудись поспішали, сідали в авто і їхали. Місто нагадувало зруйнований мурашник, в якому всі безпорадно метушаться.
Із телевізійних новини ми дізналися, що почалася повномасштабна війна. Що робити? Жах і розпач. Поспіхом зібрали валізи і поїхали до батьків у село .
Я ніколи не могла уявити, що в моє життя увірветься війна, хоч співчувала ровесникам із Луганщини та Донеччини – зони АТО. Я не хотіла вірити, що небезпека буде так близько до мене і рідних людей. У такі миті по-іншому сприймаєш світ, переосмислюєш і переоцінюєш все.
Починаєш розуміти, що немає нічого важливішого й ціннішого за життя - своє, рідних, країни.
Українська земля. Вистраждана, полита кров’ю внаслідок війн, які точилися на її теренах протягом багатьох віків. Мимоволі ставлю собі запитання: «Чому війна знову прийшла на мою землю, у мій дім? Що стало причиною війни? Чому знову загарбники хочуть заволодіти моєю Батьківщиною? Україна - мирна держава. В ній живуть працьовиті, добрі, щирі, гостинні люди, а красуні дівчата – мрія будь-якого чоловіка – іноземця : пересічного чи впливового.
Українська мова є однією з наймелодійніших і найбагатших мов світу. Вирізняється Україна і своєю самобутністю. Мабуть, саме це і є причиною війн та віковічних страждань нашого народу.
Дякувати Богу, з моєї родини ніхто не загинув. Але впродовж 1000 днів війна нагадує про себе постійними переживаннями за наших захисників, сигналами повітряної тривоги, кадрами з місць бойових дій. Не можна без сліз дивитися на зруйновані міста, села, на поранених чи вбитих дітей, військових, цивільних.
Та я вірю: Україна ніколи не стане на коліна перед загарбниками. Проти російської агресії став весь український народ.
Звичайно, найважче воїнам на передовій. Вони мужньо і віддано ціною власного життя захищають кожен клаптик рідної землі, а тил перераховує кошти на підтримку ЗСУ, допомагає харчами, одягом, підтримує бойовий дух листами вдячності та підтримки.
Я теж не стою осторонь благодійних справ. Беру участь у ярмарках, які щомісяця організовуються в нашому Піщанському ліцеї.
Великим потрясінням для мене були звістки про загибель на війні наших односельців. Ми всім селом зустрічали і проводжали їх в останню путь живим коридором, прихиляючи коліно та встеляли дорогу квітами.
Війну можна відчути лише через біль утрати.
Неймовірно важко було дивитися на розпач і сльози матерів. Тому так близько сприймаю зараз рядки народної балади “Ой летіла стріла”..
Де матінка плаче,
Там Дунай розлився…
У центрі нашого села є Алея Слави. З портретів дивляться на нас 9 героїв, які віддали життя, захищаючи Вітчизну. Біля підніжжя кожного – квіти, свічки, а вгорі гордо здіймаються Державні прапори.
Мені хочеться, щоб ця Алея не поповнювалася новими портретами.
Відомий український дисидент Степан Хмара сказав: ”Український народ переніс такі випробування, які не зазнав жоден інший народ. Але ми повинні перемогти. І ми переможемо!” Я вірю, що війна скоро закінчиться нашою перемогою. Ми повернемось до мирного життя, відбудуємо нашу Україну і буде вона процвітати вільною і незалежною.