Ковпак Софія, ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей»

Викладач, що надихнув на написання есе — Власюк Тетяна Володимирівна

«1000 днів війни. Мій шлях»

«Люди за покликом серця – волонтери»

Волонтерство — це одна з найважливіших справ, які може зробити людина. Волонтерство допомагає покращити життя інших людей та змінити світ на краще. Сьогодні, в умовах криз і викликів, допомога волонтерів стала життєво важливою для багатьох людей і спільнот, особливо під час військових конфліктів, стихійних лих або соціальних катастроф. Волонтери виступають символом людяності та доброти в світі, де інколи панує хаос.

Важливість волонтерської допомоги відчувається у часи потрясінь, коли державні ресурси не завжди можуть встигати реагувати на всі потреби суспільства, саме волонтери часто стають першими, хто надає підтримку постраждалим.

Наприклад, у моєму селі Костянтинівка Сарненського району проживає жінка-лідерка Лілія Андрикевич. Більшість її часу займає волонтерство. Вона є ініціатором волонтерської справи, разом з іншими мешканцями сіл організовує збори коштів для закупівлі медичних засобів, бронежилетів, транспорту для поранених і постраждалих, їздить на схід із гуманітарними вантажами для військових, допомагає переселенцям знайти житло, забезпечує необхідними продуктами, одягом та ліками як мирне населення, так і військових.

Однією з ключових рис волонтерки, жінки-лідерки Лілії є ініціативність та здатність швидко реагувати на виклики, виявляти турботу, надавати моральну підтримку та співчуття тим, хто опинився у важкій ситуації.

У багатьох випадках волонтерка Лілія та її товариші стають «плечем», на яке можна опертися, коли здається, що весь світ відвернувся.

А ще Лілія – підтримує інших жінок, які нині активно включені у волонтерську роботу. Адже, як каже Лілія, «сьогоднішня війна – не тільки про жінку в бою. Жінки в тилу також відіграють важливу роль, об’єднуючи українців в прагненні максимально допомогти захищати свою країну».

Волонтерки нашого села часто стикаються з фізичними та емоційними викликами, які можуть бути виснажливими. Вони працюють в умовах стресу, обмежених ресурсів, підвищеної небезпеки, особливо коли це стосується кризових зон або військових конфліктів.

Окрім того, багато хто з них жертвує власним часом, кар'єрою і навіть здоров’ям, аби допомогти іншим.

У теперішній час допомога волонтерів нашого села на чолі з Лілією Андрикевич є основою підтримки українців у кризові моменти. Їхня робота допомагає зберегти людські життя, забезпечує підтримку тим, хто найбільше цього потребує, і створює відчуття єдності та надії на краще майбутнє.

Волонтери – це люди за покликом серця, є потужною силою, що об’єднують людей і допомагають українцям долати труднощі.

Вони не тільки надають матеріальну допомогу, але й показують приклад людяності, співчуття і самопожертви, які є незамінними у світі, де так часто бракує тепла і турботи.