Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Маргарита Геннадіївна Мороз

"У нашій квартирі мешкає родина, яка не змогли виїхати з Харкова"

переглядів: 118

Я жила біля авіаційного училища імені Кожедуба. Під час бомбардування цього училища, наш дім теж постраждав. І ми вирішили, що треба виїжджати, поки нас не вбили.

Війна застала в ліжку о п'ятій ранку. Ми почули вибухи і зрозуміли, що це війна. Найстрашнішими були авіаудари. Літак розвертався саме над нашим будинком.

Я вважала, що ми всі помремо, бо не зможемо виїхати. Ми виїжджали 2 березня, і вже були вуличні бої у центрі міста. Нам вдалося виїхати спочатку до передмістя Харкова - у Високий, потім до Полтави.

До 2 березня у місті були продукти і аптеки працювали. Не всі, але можна було купити ліки. 

Уся родина зараз у Полтаві, але сподіваємося, що скоро ми зможемо повернутися. Зараз у нашій квартирі мешкає сім'я, яку ми навіть не знаємо особисто. Ми просто залишили наші ключі сусідам, і вони поселили там людей, але ми довіряємо їм. Наша квартира у центрі, а найбільше постраждала у Харкові Салтівка. Тому ми залишили ключі, щоб хтось там міг проживати - хто не має змоги виїхати. 

Коли ми виїжджали, була забита траса. Довго діставалися до Полтави. Була комендантська година - потрібно було швидко доїхати. Полтаву ми обрали, бо не хотіли виїжджати дуже далеко від Харкова. Це - найближче місто. 

Ми забрали з собою кішку. Вона вже стара - їй 12 років. Вже член родини. А багато людей кидали своїх тварин, це я знаю.

Стежимо за новинами, працюємо, допомагаємо нашим військовим, переказуємо гроші на ЗСУ, у тому числі й частину коштів, які нам надає держава як ВПО. 

Я перекладач, можу працювати дистанційно.

Сподіваюсь, що гостра фаза війни закінчиться цьогоріч улітку. А далі - я не знаю. Легко не буде, але наше майбутнє я бачу тільки в Україні - у Харкові. Будемо допомагати близьким, друзям, працюватимемо багато. Віримо у нашу Перемогу. Інакше й бути не може.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Харків 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення житло непродовольчі товари внутрішньо переміщені особи перший день війни
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій