Демчик Іванна, 11 клас, Ільницький спортивно-гуманітарний ліцей

Вчитель, що надихнув на написання — Васильєва Вікторія Петрівна

Конкурс есе «1000 днів війни. Мій шлях»

Аж не віриться, що минуло вже 1000 днів війни. Ми, українці, з великим сумом на серці згадуємо ранок 24 лютого. Перша повітряна тривога, перші поранені, вбиті. З яким страхом кожен тоді повертався додому. Тільки в той момент ми почали розуміти цінність речей, яких ми не брали до уваги — це життя.

Мабуть, у кожного з нас тоді в голові пролетіла думка, що настав кінець.

Той день я пам’ятаю дуже добре: налякані діти та батьки, хаос по всій країні, спустошення магазинів, тобто всі зрозуміли, що росія масштабно вторглася в Україну. Перші два тижні можна описати всіма негативними емоціями, які тільки є. Коли ти чуєш посеред ночі чи дня звуки сирен, з кожним днем все більше дізнаєшся про жахливі новини: загибель українців, знищення наших чудових міст, вторгнення росіян на українські землі та знущання над народом. Страх та сльози оточували нас.

Майже кожен третій українець виїхав за кордон, і ти залишаєшся на самоті, без своїх друзів, рідних та близьких і не знаєш, що тебе чекає в майбутньому.

Чи могли б ми собі колись хоча б на хвилинку уявити у минулому сьогоднішнє будення? Мені здається, що навіть у найфантастичніших фільмах такого б не видумали. 20-століття це період нових технологій, які виробляють такі речі, що просто не вкладаються в голові. А тут війна…

Невже за декілька місяців вчені могли видумати ліки від Covid-19, а тепер могутні, високорозвинуті країни не можуть зупинити одну країну росію.

Поряд з цим усім не потрібно ніколи зупинятися, падати духом, адже саме ми, сильний, кмітливий та працьовитий народ, який обов’язково буде жити у вільній, незалежній країні, з радісними дітьми, які матимуть щасливе дитинство у відбудованих містах, а головне над їхньою головою буде чисте та мирне небо. Саме зараз українці об’єднались в одне ціле, що тішить серце. Цим самим ми показуємо наш нездоланний народ.

Зараз Збойні сили України це наш взірець, ті на яких ми повинні рівнятись.

Завдяки їм, ми зараз маємо можливість навчатись, але все одно є небезпека. Як же хочеться, щоб кожен воїн якнайскоріше повернувся додому живим та неушкодженим.

Незважаючи на те, що я з західної частини України, де нечутно пострілів та літання ракет ми з друзями намагаємось донатити, допомагати переселенцям. Разом з бабусею відвідуємо церкву, аби помолитися за кожного воїна.

На мою думку, чудовою ідеєю є, коли діти малюють чи пишуть вірші у школі або щось роблять своїми руками. Наприклад, плетуть маскувальні сітки, печуть солодощі… Це тільки маленький внесок до спільної перемоги. А ЗСУ розуміють, що недарма стоять на фронті та борються на фронті всіма своїми силами за нашу Батьківщину, адже в нас підростають кмітливі та працьовиті діти, яким потрібне чисте небо над головою.

Кожного разу, коли є можливість проводжу різні заходи, щоб підтримувати воїнів, дітей-переселенців, які навчаються в нашій школі. Війна торкнулась усіх, наша сім’я не є винятком. Добре пам’ятаю той день, коли мого дядька забрали на фронт, який завжди грався зі мною. Сподіваюсь, що війна скоро закінчиться і мій дядько повернеться додому живим і не тільки він, а і багато інших захисників, на яких чекають вдома діти, дружина, мама. Головне знайти свій шлях та призначення під час війни, а потім обов’язково настане очікувана перемога.

Впевнена, що наші захисники не дарма віддали і віддають своє життя за мир в Україні. Після цих всіх випробувань ми станемо сильнішими, а Україна вільною та процвітаючою.