Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Ірина Гудько

«Прийшов 2014 рік… Україна знову поглинулась у калюжі крові»

переглядів: 85

Гудько Ірина, 16 років, учениця 11 класу Південного ліцею №2 Південної міської ради Харківського району Харківської області

Есе «Один день»

Війна – той пік конфлікту двох протилежних сторін, де гуманність закінчується.

В історії України, українських земель було багато воєн, які несли за собою тяжкі наслідки. Перша світова війна 1914-1918 рр. або ж Друга світова 1939-1945 рр., які понесли за собою жахливий результат у вигляді голодоморів, втрати світової економіки, руйнування понад тисячі населених пунктів.

Прийшов 2014 рік… Україна знову поглинулась у калюжі крові та тисячі страждань невинних жителів міст та сіл отримали новий струс.

Мій 9-й рік. Я мало що пам'ятаю з того часу, бо була ще маленька та й навіть і подумати не могла, що на моїй рідній землі та поряд з моїм містом Харковом можуть відбуватися воєнні дії. Але я добре пам'ятаю, що була неділя, мама готувала смачний пиріг з яблуками. Слова, сказанні ввечері у нас вдома «жінкою з телевізора», так я раніше називала дикторку: «Розпочалась війна на сході України – збройний конфлікт, розпочатий російськими загонами сьогодні - 6-го квітня 2014 року на територію українського Донбасу після захоплення Російською Федерацією Криму...». Батьки були шоковані, тієї ночі я ночувала з мамою і татом в одній кімнаті.

Через рік, проїжджаючи з татом на машині повз маленькі білі домівки, я побачила якихось нових жителів, їх було дуже багато, я подумала, що люди готуються до якогось свята чи ярмарки, бо будівлі були маленькими. Саме в той день я дізналась, що це зовсім не ярмарок...

Будучи ще дитиною, я навіть уявити не могла, що люди можуть вбивати один одного за шматок землі, ділити людей на «патріотів» і «сепаратистів». Не уявляла, що минуть роки, а той конфлікт, який зараз на Сході, залишиться й по сьогоднішній день, а мені вже в цьому році виповниться сімнадцять....

З того дня змінилась доля України: Крим – «не наш», у містах-сусідах відбуваються бойові дії, гинуть невинні люди у волі до життя. Усе змінилось, навіть життя тих птахів, які вже не прилетять на ті землі, не зів'ють собі житла і не защебечуть своєї мелодійної пісні.

Отже, війна буде повторюватися до тих пір, поки питання про неї буде вирішуватися не тими, хто помирає на полі бою. Найвища цінність нашого світу – це свобода і мир.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Південне 2021 Текст Історії мирних молодь діти безпека та життєзабезпечення діти Конкурс есе 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій