Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Ірина та Сергій Федорченко

«Почали кричати. Полетіли вікна, полетіли двері»

переглядів: 179

Джерело "Радіо Свобода"

В Дніпрі у зруйнованому російським ракетним ударом під‘їзді було 72 квартири. За попередніми даними, без даху над головою залишилися сотні людей. На місці події поліція розгорнула працює намет – фіксують заяви людей, чиє житло знищене або пошкоджене.

«Почали кричати. Полетіли вікна, полетіли двері»
Ірина і Сергій

Ірина Федорченко разом із чоловіком прийшли подати заяву. Їхня квартира – на п’ятому поверсі у під’їзді поряд зі зруйнованим. Стіни вціліли, але двері й вікна розбиті, меблі понівеченні.

Коли стався вибух, жінка була вдома з двома дітьми підліткового віку. Із помешкання, на щастя, змогли вийти самостійно, на руках винесли собаку.

«Ми якраз були в коридорі, на матраці. У нас там простелений матрац на випадок сирени. Ми з донькою сиділи на матраці. Бабуся наша сиділа у ванній. 84 роки. Ми трошки задрімали. Прокинулися від страшного вибуху. Почали кричати. Полетіли вікна, полетіли двері, але ми всі живі. Все в гару, все в диму. Квартира стоїть, як коробка. Там можна було б жити, якщо туди пустять», – каже Ірина Федорченко.

«Зараз фіксуємо звернення, але чи будуть компенсації, що буде з нашим під’їздом – ніхто нічого не каже. Відомо, що під’їзд з другого боку демонтують. А наш – невідомо», – додає її чоловік Сергій.

Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Дніпро 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери зруйновано або пошкоджено житло обстріли безпека та життєзабезпечення житло літні люди (60+) 2023
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій