Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Аліна Пустовалова

«Один день – великий страх і лихо, які довелося нам пережити»

переглядів: 283

Пустовалова Аліна, 15 років, Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16, м. Краматорськ

Есе "Один день…"

Один день… Я пам`ятаю той день… День, коли почалася війна, яка торкнулася моєї родини. Як сказав письменник      А. де Сент-Екзюпері: «Війна — не пригода. Війна — хвороба. Як тиф». Саме так, бо війна ніколи не приносила позитивні емоції людині. Вона тільки створює біль, страх, хворобу, горе, великі втрати й… смерть…

Це було сім років тому, коли я була ще маленька. Одного дня ми всією сім’єю їхали від бабусі… І раптом… ми побачили, що по дорозі їде велика техніка, а на ній сиділо багато людей, одягнених у військову форму, які тримали в руках зброю.

У цей час, саме в цю хвилину я зрозуміла, що почалася війна. Мені ніколи не було так страшно в житті. У цей день нам довелося по дорозі чути постріли з автоматів, коли ми приїхали, то побачили розвалені будинки мирних жителів. Це наче був страшний сон, який побачили мої батьки, дідусі і бабусі, брати, сестри і всі люди…

Один день – великий страх і лихо, які довелося нам пережити. Мабуть, кожен хто знаходився в цей день і в цю хвилину, зрозумів би, яка страшна річ ця війна. Вона забрала з собою багато людей, і залишила після себе слід поганих спогадів.

Сьогодні мир для мене – це стан спокою, гармонії і радості. У цьому стані людина почуває себе, ніби вона вільна, живе в мирній країні, спілкується з кимось справедливо, чесно, позитивно…

Мир завжди вирішує конфлікти без застосування насилля, що призводить до війни. Мир потрібно берегти й цінувати. На жаль, не всі його цінують, бо існують такі негативні риси: жорстокість, жадібність, ненависть, нетерплячість до когось або чогось чужого, помста і т. д.

Французький письменник на ім’я Жан де Лабрюйєр сказав: «Якби людина вміла задовольнятися тим, що має, а не зазіхати на багатство сусіда, вона завжди насолоджувалася б світом і свободою».

На мою думку, він має рацію, бо мир залежить тільки від характеру людей. Деякі хочуть, щоб мир був у злагоді, а інші, щоб він тонув у пеклі. Кожен думає по-своєму над цим питанням…

На жаль, висновок невтішний. Той день багато чого змінив у моєму житті. Я усвідомила, що таке війна, а що мир і, що вони для мене значать.

Війна - це коли за інтереси інших гинуть абсолютно безвинні люди, а мир - це той клімат, в якому може існувати свобода й спокій.

Бережіть себе й близьких, а також будьте завбачливі й уважні з вибором!

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Краматорськ 2014 Текст Історії мирних діти психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення Конкурс есе 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій