Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Ольга Олександрівна Стожурська

«Нас бомбили і з літаків, і з артилерії, і з моря»

переглядів: 136

Я народилась і прожила все життя в Маріуполі. Заміжня. За фахом – хореограф. 24 лютого нам зателефонували знайомі і сказали, що почалася війна. До 17 березня ми перебували в Маріуполі. Виїхати було дуже складно, зелених коридорів не було.

Шок був від усього, що відбувалося у Маріуполі. Нас бомбили і з літаків, і з артилерії, і з моря. Руйнували будинки, гинули люди.

Після третього березня не стало ні води, ні газу, ні електроенергії, ні зв'язку. Довелося все економити, збирати і розтоплювати сніг.

Нас вивезли друзі на своїй машині. З Маріуполя до Запоріжжя ми їхали понад добу. Було дуже складно проходити блокпости окупантів: вони перевіряли машини, роздягали чоловіків, порпалися у телефонах. Все це було дуже довго. З собою ми вивезли кішку. Для неї був шок, що її винесли на вулицю, бо до того вона з квартири нікуди і ніколи не виходила.

Ми приїхали у Кропивницький. Я працюю в школі хореографом. Мені пощастило, що у мене досить стійка психіка, тому я не впадала в депресію, але стала сильнішою - це точно.

Дуже сподіваюсь, що війна закінчиться незабаром. Вірю, що Маріуполь повернеться під синьо-жовтий прапор, і у нас буде можливість повернутися додому.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення вода житло внутрішньо переміщені особи перший день війни Обстріли Маріуполя окупація фільтрація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій