Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Наталія Олександрівна Іванова

«Нам зателефонували родичі та сказали, що почалася війна»

переглядів: 675

До війни я працювала на хлібозаводі в Мар’їнці. Тоді в мене було двоє діток, які ходили до садочка й школи. Було все добре.

Ми з Мар’їнки не виїжджали, в підвалах сиділи з дітьми, коли почалася війна. Діти все бачили, ми це пережили. Старшій дівчинці було сім років, а середньому синові — три рочки.

Ми були в Сєвєродонецьку в мого брата. Нам зателефонували родичі та сказали, що почалася війна. Наступного дня приїхали, але не змогли в’їхати в Мар’їнку через обстріл. Залишилися в Кураховому з 11 по 14 липня, а потім вже заїхали додому. І відтоді перебували вдома.

Запам’яталося особливо, як ми з дітьми йшли від родичів до себе додому. Треба було пройти буквально метрів 500–700. І раптом почали стріляти «Градами», і ракети пролітали над головами. Ми з дітьми сховалися в сараї в незнайомих людей.

Нам зателефонували родичі та сказали, що почалася війна

У нашому будинку було руйнування від снарядів: дах побитий, ванна, спальня дитяча, вікна вибиті, стіна тріснула, літня кухня повністю зруйнована, там, де підвал знаходиться, де ми сиділи. У нас із сусідами одна кухня на двох і підвал один на двох. Нас сусіди зі свого підвалу відкопували, коли ми не могли вийти.

Зараз у мене третя дитина, я в декретній відпустці, живемо на дитячу допомогу. Прильотів немає, але ми чуємо, як стріляють, тому що будинок тремтить. Уже не реагуємо на це, стріляють – і стріляють. Щоправда, син, якому було три рочки, коли почалася війна, в туалет уночі сам не може ходити, боїться, хоча йому вже 12.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Мар'їнка 2014 2021 Аудіо Історії мирних жінки чоловіки молодь діти 2014 зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення санітарія і гігієна здоров'я харчування дітей житло непродовольчі товари сім'ї з двома і більше дітьми малозабезпечені діти перший день війни 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій