Євстафієва Ангеліна, Фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій

Вчитель, що надихнув на написання есе — Урсаєва Оксана Миколаївна

“1000 днів війни. Мій шлях”

Ми живемо у 21 столітті, коли, здається, що таке явище, як війна, не повинно бути чимось звичайним. Однак мирний час на сьогоднішній день — це найбільша цінність, яка є буденністю, на жаль, не для всіх державних систем. Мир — це запорука стабільного і процвітаючого суспільства, адже за його відсутності неможливий розвиток сфер державної діяльності, до прикладу, економіки, торгівлі чи культури.

Конфлікти породжують постійний страх серед суспільства і обмежують можливість повноцінного життя.

Передусім, мир є базовою умовою збереження людських життів. Адже дійсно, перше, про що ми думаємо, коли мова йде про війну і міжсуспільні конфлікти — скорочення кількості населення через підвищену смертність. Крім того, це дуже впливає на людську психіку. Тому навіть ті, хто вижили, не зможуть уникнути страшних наслідків таких доленосних подій — різних травм і проблем із психічним здоров’ям.

Кожна людина має право жити в умовах безпеки, де вона не боїться за своє життя і життя близьких. Бо про яке звичайне життя під час війни може йти мова, коли в голові лише одна ціль — вижити.

Крім того, як було згадано раніше, мир — основа стабільності, а отже, процвітання держави у різних сферах, особливо в економічній. Саме завдяки цьому аспекту розвивається промисловість, інфраструктура і створюються робочі місця. А от стан війни несе за собою такі жахливі наслідки, як падіння рівня життя, еміграція і бідність населення.

Стан спокою у державі необхідний для збереження соціальної гармонії і справедливості. Адже саме у такий період стабільності можливі вільні вибори, а також рівноправ’я всіх членів суспільства, розвиток громадянського суспільства і захист прав людини.

І загалом у мирний час можна зосередитись на потребах населення, покращення, до прикладу, системи освіти й інших сфер, які, у свою чергу, ведуть до підвищення рівня життя.

Хотілося б згадати важливість культури як елементу розвитку суспільства. У мирній атмосфері народи мають можливість вільно обмінюватись своїми цінностями, традиціями і поширювати це серед інших країн. А отже, це своєрідний міжкультурний діалог, який є запорукою міжнародних відносин і діяльності на світовій арені.

Виходячи з усього вищесказаного, можемо дійти висновку, що мир, безсумнівно, є незамінною цінністю будь-якого суспільства. Досягнення і збереження миру хоч і вимагає зусиль, але без нього життя населення доволі обмежене.

Важливо підтримувати мир на усіх рівнях, бо таке явище, як громадянський конфлікт, є не менш небезпечним, ніж конфлікт на міжнародному рівні. Мирна атмосфера створює фундамент для процвітання, стабільності та розвитку, даючи кожному члену суспільства можливість жити у відносно безпечному середовищі, де панують справедливість, рівність і повага до прав людини.