Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Ніна Іванівна

«Ми сиділи з сусідкою в тамбурі»

переглядів: 150

Ніна Іванівна разом із чоловіком виховала онука, від якого й дізналась про початок війни. До нього вона й виїздила, коли у Миколаєві було небезпечно

Я родом з Черкаської області. Вийшла заміж, переїхали в Миколаїв. Донька старша розбилася на машині, залишилися дитина. Ми з чоловіком виховували онука. Чоловік помер, я зараз я одна. Звісно, важко жити одній. Пенсія невелика. 

Звечора ми стояли на порозі з сусідкою, потім пішли додому, я лягла спати. А серед ночі був сильний вибух, і онук зателефонував мені з Черкас, сказав: «Бабуся, війна почалася!». Ми сиділи з сусідкою в тамбурі. 

Їсти нам привозили, і гуманітарна допомога була. Велика проблема тільки з медикаментами: я діабетик, а таблетки мої дуже дорогі.

На початку березня я виїжджала до брата у Вінницьку область, а зараз вже повернулася додому. Я зателефонувала брату, він нас з невісткою відвіз на вокзал, ми звідти поїхали на Одесу, а звідти вже потягом в Вінницю, потім побула там. Потім поїхала в Черкаси до онука.  

Війна є війна: переживаєш, щоб дім не розбили, щоб було куди повернутися. А потім сусіди зателефонували і сказали, що наш будинок розбили.

Я приїхала додому,  а у нас в будинку всі побиті вікна, сьомий під’їзд взагалі розбитий, а в нас на цю сторону тільки вікна були вибиті. А сама квартира – ні. Вікна спочатку забили, а потім я найняла людину і мені відремонтували вікна. 

Я сподіваюсь, що до кінця літа все це закінчиться.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Миколаїв 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення здоров'я житло непродовольчі товари перший день війни їжа розлука з близькими
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій