У ніч на 6 червня російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Через цей теракт сталося затоплення понад 80 населених пунктів. Політолог із Херсона Дементій Білий розповів «Новинам Приазов'я», що зі слів жителів Олешок та їхніх родичів, ситуація у місті трагічна. Багато людей загинули у перші дні після знищення Каховської ГЕС, каже він. Матеріал Радіо Свобода.
Дементій Білий
"Залишаються люди похилого віку, маломобільні, хворі", - Дементій Білий.
«В Олешках переважно залишилися маломобільні люди. Тобто, всі, хто міг виїхати – молоді, активні, які бажали змін, або навіть, хто боявся постійних обстрілів і бойових дій, які тривають вже багато місяців, вони виїхали за межі Олешок. Залишаються люди похилого віку, маломобільні, хворі.
І коли почався потоп, це для них була справжня трагедія. Багато розповідають про те, що люди не могли навіть вилізти на свої дахи, і вони гинули. Це те, що ми можемо дивитися в повідомленнях жителів Олешок та їхніх родичів», – поділився Білий.
Політолог розповів, що, за його інформацією, представники російських окупаційних сил проводять обходи будинків в Олешках і вимагають, щоб власники цих будинків писали кількість загиблих там людей на кожному паркані.
Місто Олешки на лівому березі Херсонщини, затоплене внаслідок знищення Каховської ГЕС, 10 червня 2023 року
Для російських окупантів жителі Олешок та лівобережжя – це є ворожий елемент
Дементій Білий
«Вони (окупанти – ред.) всіх називають «ждунами» – людей, які чекають українську владу, чекають українського визволення. Більшість з них відмовляється від отримання російських паспортів. Тому для російських окупантів жителі Олешок та лівобережжя – це є ворожий елемент. Вони ставляться до них, як до рабів, до тих, кого просто треба рахувати, не треба їх визволяти.
В перші ж дні повідомляли, що російські окупанти відмовлялися від здійснення евакуаційних заходів. Вони навіть забороняли евакуацію, яку намагалися організувати місцеві волонтери, не випускали людей, оголосили про карантин», – каже херсонець.
Білий додав, що на лівобережній Херсонщині у перші дні затоплення окупаційна адміністрація не проводила евакуацію населення, але пізніше почала організовувати обмежені евакуаційні заходи й допускати туди волонтерів.
З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України, редакція не може отримати офіційного підтвердження про деякі озвучені свідчення чи незалежно їх перевірити.
Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.