Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Денис Столик

«Дуже хочу бачити дітей щасливими»

переглядів: 246

Столик Денис, Слатинський ліцей, с. Слатине

Есе "Товариш, історія якого змінила моє усвідомлення війни"

Усе почалося 12 квітня 2014 року. Того дня до мене прийшло розуміння, що через якусь пару сотню кілометрів від моєї домівки простягається лінія фронту.

Я бачив по телебаченню новини про війну, чув розмови батьків про бойові дії на Сході України, слухав розповіді вчителів, допомагав однокласникам проводити акції благодійної допомоги воїнам АТО, підтримував дітей - переселенців, яких все більше з`являлось у нашому ліцеї.

Настало літо, у один із будинків на моїй вулиці заселилася сім’я. Батьки розповіли, що вони біженці. Одного разу я зустрів хлопчика з того будинку, його звали - Андрій. Він був мого віку. Тому ми швидко потоваришували.

А згодом стали кращими друзями. У Андрія була молодша сестра Мирослава. Якось на день селища під час святкового феєрверку вона розплакалася, але ми змогли її заспокоїти.

Андрій пояснив, що в їхню школу влучив снаряд, тому у Мирослави боязнь вибухів. Я чув від нього багато розповідей про те, як їх родина під час обстрілів ховалася у підвалі. Про те, як не вистачало грошей і продуктів харчування. Про швидкі збори і переїзд. Про страх, який він відчував. Про зруйнований будинок. І про мрії повернутися додому.

Та літо закінчилося. Сім’ї Андрія довелося знов переїхати. Зараз ми із ним спілкуємося по телефону. Та я сподіваюсь, що колись знову його зустріну.

Я мрію про мир. Дуже хочу бачити дітей щасливими. А свою країну - вільною.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
2014 Текст Історії мирних діти переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення діти Конкурс есе 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій