58-річний Іван Данилюк загинув 1 квітня 2022 у селі Здвижівка на Київщині. Повз його будинок проїхало авто без номерних знаків. Іван вийшов поглянути, що відбувається, коли раптом пролунав вибух. Чоловік підірвався на вибуховому пристрої, який залишили окупанти.
«Російські військові знали, що їм доведеться тікати звідси і перед тим замінували територію», – сказав син загиблого Максим Данилюк.
Іван Данилюк народився в селі Витилівка Чернівецької області, там зростав та ходив до школи. Пізніше переїхав до Києва, де навчався та працював. Із дружиною Наталею познайомився на машинобудівному заводі. Іван працював ковалем, відновлював пошкоджену будівельну техніку, а пізніше вирішив розпочати власний бізнес. У 2005 році отримав відзнаку від Європейської Бізнес Асамблеї за особистий внесок у європейську інтеграцію.
Згодом Іван Данилюк зі сином відкрив фірму в Китаї, що експортувала екскаватори, крани, навантажувачі. Із 2014 року допомагав ремонтувати техніку для українських військових.
Сімʼя Данилюків мешкала у Святошинському районі Києва, а в селі Здвижівка Бучанського району мали дачу. Під час повномасштабної війни Іван із дружиною саме були там. Син із сімʼєю залишався у столиці.
Здвижівка опинилася в окупації з перших днів російського повномасштабного вторгнення. Неподалік дачі Данилюків окупанти мали штаб. Трохи далі зробили окопи, також неподалік тримали військову техніку.
Під час окупації Іван Данилюк обійшов пенсіонерів, які залишалися в Здвижівці, збирав у них контакти їхніх родичів. Він зумів знайти місце в селі, де був мобільний звʼязок – звідти телефонував родичам місцевих жителів, розповідав про ситуацію, заспокоював.
«Він був добрий, безкорисливий, усім допомагав. Коли стало відомо, що батько загинув, мені почали дзвонити люди з різних регіонів, люди, про яких я не знав і не чув. Усі відгукувалися про нього, як про чудову людину та гарного спеціаліста. Товариський, комунікабельний, як кажуть – душа компанії», – розповів про тата син Максим.
В Івана Данилюка залишилися дружина Наталія та син Максим із сімʼєю.
Історія з instagram каналу Victims of russia.