меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
До всіх історій
Ліза Чернишенко

"15-річна рятівниця: "Мені потрапило в ноги, але я не могла кинути людей під обстрілами!"

переглядів: 139

Вона стала символом стійкості українців. 15-річна дівчинка вивезла з-під обстрілу чотирьох дорослих! Дорогою з Попасної в Бахмут пораненої Лізі Чернишенку довелося сісти за кермо, щоб урятувати себе та інших.

Під обстріл потрапила до Попасної, їхала машиною і так вийшло, що нас російські обстріляли.

Троє чоловіків та жінка, двох чоловіків поранило уламками, одного дуже сильно. Довелося мені сісти за кермо і везти до Бахмута. Усі вижили, але двома кулями пробило знайомого дядька Женю, и мене поранило. Просто треба було термінову допомогу, щоб не втратили багато крові.

Перед цим я була ціла. Вийшло, як у нас міст іде – вниз їдеш, а потім нагору, і там лежали міни у шаховому порядку. Там проїхати було неможливо, але я якось проїхала туди на машині. І потім там далі труп жінки лежав і стовп. Я це теж проїхала, потім поворот праворуч і нас обстріляли з автомата. Мене в ноги поранило, я майже нічого не могла зробити.

Машина заглохла, ледве завела і ми далі поїхали. Але машина потім все одно заглохла через те, що акумулятор прострілила куля.

Мені це, звичайно, нелегко далося, було дуже боляче, але все ж таки, хоч якось... Я б не кинула людей під обстрілами.

І так вийшло, що нас військові потім забрали та відвезли до Бахмута. У мене поранення в праве коліно, два наскрізні поранення. Ну як, не повністю через коліно, а ніби шкіру відтягли, а на нозі – там, де платформа на стопі, у мене немає мізинця. Тобто пальця у мене нема, його відірвало. І величезна ось така рана глибока до кістки.

Матері не стало сім років тому, хресна у Попасній залишилася. Ось як я поїхала до Бахмута, так назад і не повернулася.

Попасна 2022 Відео Історії мирних діти переїзд поранені психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення здоров'я сироти діти 2022
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій