Харченко Анна, 15 років, ЗЗСО I – III ступенів № 17.
Я не можу дати точної відповіді на це питання, я не відчуваю себе на війні. Так, я пам’ятаю, як було чутно страшні вибухи, як тремтіли вікна, а на горизонті виднівся дим від вигорілих степів, але я не відчувала себе в небезпеці. Але чому?
Напевно, тому що мене завжди підтримували дорогі мені люди, які були поруч у скрутну хвилину і допомагали мені. Саме завдяки цьому в моїй сім’ї завжди була атмосфера спокою.
Чому чимало людей, які живуть на території, де панує спокій і мир, почувають себе набагато гірше за мене?
Я впевнена, є дві війни, і політична не найстрашніша. Ніяка людина не буде щасливою, коли в сім’ї буде розлад, як буде панувати злість та непорозуміння. Чи важливо, чи вибухають бомби, чи літають снаряди, якщо батько кричить на матір, в сім’ї постійні свари та образи? Ця війна набагато страшніша за якісь політичні сутички.
Вона ранить людей, але не фізично. Ті рани не загоються, а шрам залишать.
Той моральний біль набагато гірший за звичайний, він не лікується, а болить все більше і більше, не залишаючи ніякої надії.
У багатьох це битви кожного дня… Битви, в яких беруть участь злість, ненависть, непорозуміння, які забирають найцінніше, що є в житі кожного з нас: гарні відносини, любов, повагу. Найчастіше в кінці цих битв зостаються тільки розвалини – розвалені сім’ї, вбиті стрілами роздратування та зневаги діти та батьки.
Справжня війна відбувається не десь за кордоном, вона може початись у будь-яку хвилину, у будь-якому місці, все залежить від людини.
На питання, коли для мене почалась війна, я відповім: «Вона для мене не починалась. Маю надію, що ніколи не почнеться, і в моєму серці завжди буде мир і любов до рідних мені людей».