Історії, які ви нам довірили

1 2
меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

1 2
До всіх історій
Наталія Петренко

«Я кричала, страшно було»

переглядів: 541

Вітчим з моєю мамою не скандалив ніколи. Ми перенесли з ним усе разом. Ходимо до мами на кладовище, згадуємо. Скоро три роки буде, як її немає. Ми з ним ніколи не сваримося, один одному допомагаємо. Якщо немає в мене чогось, він мені допомагає. Я до нього приходжу, прибираю, їсти готую. Я його не залишаю в біді.

У другому під'їзді четверо живуть людей, а я тут одна. Страшно, а куди діватися, де ночувати? У вітчима місця немає, де ночувати. Коли артобстріл був, сліди від куль залишилися. Усе порозбивали. Я була відсутня в цей час. Приїхала – уже було все розбите. У спальні вікна розбиті та балкон знесений – там упали два снаряди.

Замерз кран, води немає сьогодні. У комунгосп треба йти, говорити, що замерзла вода, щоб зробили. Газова піч у нас не працює, холодно, опалення немає. Зараз січень. Температура в кімнаті п'ять градусів усього лише. Дуже холодно, нічим зігріватися. Тільки обігрівач оливний, але він не гріє, тому що тут протяги всюди від вибитих шибок і балкона – і кімната не нагрівається. Я тут одна, у цьому під'їзді, не нагрію я весь будинок.

Син Віталік переїхав до Запоріжжя. А інший, неодружений, живе в Красноармійську. Сумую.

Син у ванній ховався. Осколки тут літали. Каже, зачинив двері, а вони видавлюють, разом з руками тягнуть, така хвиля велика була! А ми з подругою сиділи на лавочці, і вона побачила. Каже: «Наташо!» Я подивилася, що це таке. А воно як упаде – мене хвилею до стінки, до підвалу притягнуло. Я кричала, страшно було. Падали шибки, вогонь був, хиталися стіни. На даху впало кілька снарядів.

Коли мені треба лягати спати, я беру ковдру, накидаю на обігрівач і лягаю та гріюся так. Я вдягаю махровий халат, штани з начосом, жилетку, шапочку, вкриваюся ще фуфайкою. Коли нагріюся, тоді засинаю. А так холодно сильно. Уранці, коли встаю, кран замерзає…

Мар'їнка 2016 Відео Історії мирних
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій