Через військову агресію Росії, починаючи з 2014 року, в Україні зʼявилися сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити власні домівки та шукати прихисток в більш безпечних регіонах нашої країни, як повідомляє Державна міграційна служба України. Водночас повномасштабне вторгнення Росії спровокувало багатомільйонну хвилю українських мігрантів, які виїхали до різних країн світу. Матеріал Радіо Свобода.
Ми поспілкувалися з жителькою Генічеська, яка після повномасштабного вторгнення переїхала з Херсонщини до Фінляндії. Катерина Котлярова цього року закінчила університет в Україні за фахом «міжнародні відносини», втім, роботу поки що не знайшла. Чи залишатися у майбутньому у Фінляндії, вона ще не вирішила.
Катерина Котлярова
«Залишаюся я досі в Фінляндії, але відчуття просто жахливі, тому що це настільки підвішений стан, коли ти не знаєш, чи то повертатися, чи то залишатися. Тим паче тут дуже складна ситуація з роботою.
Взагалі, відмінність рекрутерів фінських від українських в тому, що вони більш такі неквапливі, дуже повільні, тому що, наприклад, заявку ти можеш подати на роботу у серпні, відповідь отримаєш аж в грудні. От мені нещодавно прийшла відповідь про те, що, «вибачте, ви нам не підходите». І так я розсилала сотні резюме навіть не за фахом, а шукала роботу у сфері клінінгу, ресторанного, готельного обслуговування», – поділилась українка.
Крім того, адаптуватися у Фінляндії складно через мовний бар'єр, розповідає Катерина. Також не всім українцям вдається безперешкодно знайти житло.
«Тут це працює так, що не ти вибираєш квартиру, а квартира вибирає тебе. Тобто ти маєш все розписати в заявці про себе, звичайно, про дохід, про спеціальність, про роботодавця.
Потім ці заявки рієлтор віддає цим же господарям квартири, і вони потім якось по якомусь принципу вибирають своїх майбутніх людей, які будуть орендувати в них житло. Але найчастіше вони вибирають саме фінів», – каже вона.
Втім, більшість молоді з оточення Катерини налаштовані все ж таки залишитися за кордоном, додала дівчина.
Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.