68-річна Раїса Галушка загинула в місті Ізюм на Харківщині. Разом із донькою та сусідами вона ховалася від російських обстрілів у підвалі будинку на вулиці Першотравневій, 2. 9 березня 2022 року російські військові обстріляли його. Під завалами загинули десятки людей.
За словами очевидців, під час падіння будинку Раїса змогла вижити. Її руку придавило важкою плитою, підняти яку без спецтехніки було неможливо. П'ять або шість днів вона ще прожила. Сусіди приходили її годувати, давали води.
«Кожен день я спускався до неї, пролізав крізь завали. Допомоги не було жодної. Вона була при тямі. Ми годували її, перевдягали. Потім Раїса попросила солодкого, розвели воду з медом. Коли спустився із цим, а там – усе. Не дихає. Я їй очі закрив», – пригадав Сергій Штанько, сусід загиблої.
Раїса Галушка була родом зі села Червоний Лиман Харківської області. Закінчила Харківський педагогічний фаховий коледж. Деякий час мешкала у Білгороді в Росії, а згодом переїхала в український Ізюм. Працювала на оптико-механічному заводі, останні роки була нянею.
«Вона дуже любила дітей, з теплотою розповідала про своїх підопічних. Тітка Рая любила в'язати, а я – зв’язані нею речі. У мене ціла колекція речей, які вона зв'язала. Коли намагалася вибратися з Харкова в березні 2022 року і постало питання, що спакувати у валізу, то обрала й дві майки від тітки… Вона знала всю історію нашої великої родини, про всіх родичів, спілкувалася з усіма, до всіх їздила в гості. Я дуже любила слухати її розповіді», – розповіла Влада, племінниця загиблої.
У Раїси було двоє дітей. Незадовго до повномасштабної війни помер її син. Донька Ірина загинула 9 березня 2022 на Першотравнневій, 2.
Після того, як тіло Раїси Галшуко вдалося витягнути з-під завалів, її поховали на стадіоні. Згодом ексгумували.
У Раїси Галушки залишилися онук, племінники та інші рідні.
У січні 2023 року вулицю Першотравневу, 2 перейменували на вулицю Пам’яті.
Історія з instagram каналу Victims of russia.