Нечитайло Богдан, 9 клас, Євгенівський ліцей

Вчитель, що надихнув на написання есе - Нечитайло Аліса Анатоліївна

«1000 днів війни. Мій шлях»

Тисяча днів… Це багато. А я назавжди запам’ятав початок війни. Окупацію свого рідного села Євгенівка. Обстріли, відсутність світла, зв’язку та інтернету, нестача продуктів. Темно і страшно, постійні вибухи, від яких здригається весь будинок, а в голові одні думки: «Хочу жити! Хочу просто бути!» потім коли все стихає, на пару годин засинаю, але рано вранці прокидаюся від гучних пострілів та вибухів, і хочеться втекти з цього пекла.

Моїй сім’ї пощастило, нам вдалося виїхати з окупації. Було дуже небезпечно їхати під обстрілами та проїжджати російські блокпости.

Але я радий, що ми змогли, ми вирвались з того пекла. Ми повернулись до нормального цивілізованого життя, в якому є світло, зв’язок, інтернет, працюють магазини, можна придбати продукти харчування. Зупинились ми в селищі Молодіжне Кіровоградської області. Там нам дуже допомогли і підтримали незнайомі люди, які стали дуже близькими. В Молодіжному ми прожили майже рік. Цей період свого життя я запам’ятаю назавжди.

Неможливо описати словами те відчуття радості, коли дізнались про звільнення від окупантів рідного села.

Я відчував вдячність і гордість за наших військових, завдяки яким відбулася деокупація Євгенівки. Зі сльозами радості ми поверталися додому, але на нас чекало розчарування - побитий і розграбований будинок, ліс, парк, та берег річки все заміновано. Дуже багато односельчан та тварин до цього часу підриваються на мінах, якими густо заміноване наше село. Багато друзів не повернулися до рідного села.

Але ми дома! І це головне, це дає сили жити і відбудовувати своє житло, школу і рідне село.

Дуже тяжко коли в твоїй країні йде війна. Адже неможливо звикнути до постійних повітряних тривог, до вибухів, до ракет і «шахедів». Але завдяки нашим героям, нашим захисникам ми маємо можливість жити, навчатись. Як і кожен українець, я мрію про мир, і вірю у перемогу. Я впевнений, що разом ми все зможемо! Слава Україні! Героям слава!