Висторобець Поліна, 11 клас, Комунальний заклад "Чугуївський ліцей №2" Чугуївської міської ради Харківської області
Вчитель, що надихнув на написання есе - Шаровкіна Євгенія Василівна
«1000 днів війни. Мій шлях»
Тисяча днів війни. Для мене – це вічність. Кожний день вносить корективи в моє життя. Я дорослішаю і розумію вислів « життя прожити - не поле перейти». Кожна хвилина, година мого буття перетворюються на камінці житейського досвіду.
І розділ. Скарбничка мого життя. Я Поліна, мені шістнадцять, живу в мальовничому місті Чугуїв Харківської області. Мій підлітковий вік нагадує мені сховок із коштовним камінням, що відтворює події усього життя. Яскравий смарагд у скарбничці – щасливий час із сім’єю, народження сестрички та братика.
Спокійне сяйво місячного каменя – це спілкування з бабусею і дідусем, їх безмежна любов та увага. Мерехтіння «александрита» – це зустрічі з коханим та вірними друзями…
ІІ розділ. Перші місяці війни. Чорне вугілля. 24 лютого 2022 року яскраве світло моєї скарбнички почорніло. Я чула стривожений шепіт батьків, бачила наляканих Софійку та Кирила. Навколо все затягло темним мороком, чорним бездушним камінням – вугіллям. Мені було так страшно, що навіть не чула свого дихання. Рідні вирішили врятувати нас від обстрілів, тому наприкінці березня вирушили до Італії.
Відлік тисячі невідомих днів війни в моєму житті розпочався…
ІІІ розділ. Подорож до Італії. Мармур. Дорога до Харкова було моторошною. Навкруги лунали вибухи. Мама дуже хвилювалася за нас. Тільки надвечір сіли в потяг і рушили в невідомість. На кордоні з Угорщиною українців не пропускали. І коли прикордонник підійшов, я подумала, що нас повернуть. Побачивши матусю з трьома дітьми, він запитав про наші речі. Мама показала на один пакет з їжею і на нас. Прикордонник пішов. У мене всередині все завмерло. Повернувшись через декілька хвилин, він пригостив нас цукерками і побажав щасливої дороги.
Я не тямила себе від радості: не чули вибухів, виття сирен, гулу літаків. Чотири дні ми добиралися до Італії. Я не можу порівняти тодішнє життя з камінням в скарбничці. Це були хиткі піски під ногами, а, може, вугілля, перемішане з піском.
Нарешті ми дісталися до Лучери – маленького італійського містечка, де на нас чекав священник Дон Вінченцо. Саме він допоміг із житлом, речами, їжею. Але життя в Італії було схоже на мармур. Красиве, упоряджене, проте моїй душі воно не давало світла й блиску. Це була чужа країна зі своїми законами, порядками, з незнайомою мені мовою. Згодом на цьому шматочку мармуру з’явилася велика тріщина. Однокласники непривітно ставилися до мене, щось кричали та насміхалися.
А коли у дівчинки загубився телефон, мене звинуватили в тому, що я його вкрала, та обшукали мої речі. Ви навіть не уявляєте, як було боляче!? А так хотілося відчувати себе в безпеці!
ІV розділ. Повернення до Києва. Українські коралі. Через пів року «існування» в Італії моя мама вирішила повертатися на Україну. Коли ми сіли в потяг у Перемишлі в Польщі, почула голос провідника: «Ласкаво просимо». Я розплакалась. У Києві нас зустрічали бабуся з дідусем. Це місто для мене – блискучі коралі. Навкруги люди, які цінують традиції, співають українські пісні.
Але чомусь не знаходила душевного спокою, бо дуже хотілося до рідного міста, кожний куточок якого безмежно люблю…
V розділ. Життя в Чугуєві. Діамант. Зараз ми повернулися додому, в Чугуїв. Війна, на жаль, триває. Місто часто обстрілюють, але воно схоже на діамант. Так само виблискує, бо справжній скарб не можна притрусити попелом або засипати землею. Так і в моєму серці блищить любов до рідної землі, віра в перемогу. За 1000 днів війни моя скарбничка наповнювалася різними скарбами. Вони були абсолютно не схожі один на одний. Саме це різноманіття виховало в мені стійкість та бажання допомагати.
Попереду ціле життя, і я вирішила: передам свою скарбничку молодшій сестричці, а сама піду захищати країну. Це моє доросле виважене рішення!
Я - роду славного зернинка! Я - Українка!... Все буде Україна!