Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

Ведучий каналу «Україна» Олексій Суханов закликав українців ділитися історіями про війну
18.04.2022

Український журналіст, ведучий соціального ток-шоу «Говорить Україна» Олексій Суханов став амбасадором музею пам’яті «Голоси мирних», заснованого Фондом Ріната Ахметова, і звернувся до співвітчизників із проханням ділитися власними історіями, щоб задокументувати й зберегти досвід кожної мирної людини про трагічні події війни.

Війна, яку розв’язала Росія проти України ще в 2014 році на Донбасі, вражає своєю жорстокістю та цинічною брехнею. З 2020 року музей «Голоси мирних» збирає історії мирних українців, щоб зберегти їхні свідчення й донести правду про російську агресію. Від лютого 2022 року таких історій стало більше. Сьогодні в Україні немає нікого, кого б не торкнулась війна. Вона вже забрала життя тисяч мирних людей, мільйони українців залишили свої домівки.

«Я хочу, щоб ми всі пам’ятали цю трагедію. І не просто статистику, пам’ятали українську трагедію в історіях, в обличчях людей, які з нею зіткнулися. Разом з вами ми збиратимемо свідоцтва мирних, які постраждали від війни. Вони стануть частиною наймасштабнішого музею пам’яті. У правді про війну, яку Росія розв’язала проти України, її народу, його права на самобутність і взагалі – проти його права на фізичне існування, важливі кожна людина, кожен голос.  Ми задокументуємо всі сповіді, щоб без викривлень та цензури кожен у світі знав і пам’ятав, що переживають українці», – говорить Олексій Суханов.

Звертаючись до українців, Олексій Суханов поділився історією Сергія Перебийноса. Він втратив родину – дружину та двох дітей, коли російські війська розстріляли їх з мінометів під час евакуації на мосту Ірпеня. В 2014 році родина Перебийносів вже пережила евакуацію з окупованого росіянами Донецька й облаштувала життя на Київщині, але Росія зруйнувала його. Сергій розповідає свою історію, щоб правда про злочини проти мирних було відома світові.

Війна в Україні триває вже восьмий рік. «Голоси Мирних» - онлайн музей пам’яті, заснований Фондом Ріната Ахметова ще в 2020 році, щоб документувати свідчення цивільного населення України, досвід кожної мирної людини про трагічні події війни, яку Росія розв’язала проти України. Музей збирає, зберігає та ділиться зі світом сповідями звичайних українців, жертв і очевидців війни, заради розуміння життя мирних в умовах російської агресії, заради того, щоб жоден злочин проти людяності не був забутий, щоб наші пам’ять, біль і гнів переродились в нашу силу заради кращого майбутнього, заради відбудови вільної Україна та  гідного життя українців.

Розповісти свою історію можна на порталі музею «Голоси Мирних» або на безкоштовній гарячій лінії 0(800) 509 001.

Проєкт підтримали телеканали «Україна», «Україна 24», програма «Говорить Україна».

Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію