Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Олексій Клименко

"Вони кричали, просили про допомогу"

переглядів: 50

83-річний Олексій Клименко потонув 7 червня 2023 року біля свого дому в Голій Пристані на Херсонщині. Рівень води в цьому місті стрімко піднявся після того, як російські окупанти напередодні підірвали греблю Каховської ГЕС. Поряд потонула також дружина Олексія, Марія.

Вони кричали, просили про допомогу

Олексій Клименко був родом зі села Кардашинка Голопристанського району. Там закінчив школу. Опісля – служив в армії. До пенсії багато років працював слюсарем. Любив рибалити. Мешкав у Голій Пристані, де разом із родиною мав будинок та невелике господарство.

«Мій дідусь був дуже доброю, чесною, порядною людиною. Він завжди приходив на допомогу іншим. Я пам'ятаю його спокійним та працелюбним. Він замінив мені батька», – сказала онука Олексія Клименка, Вікторія.

Із початком повномасштабної війни Вікторія з трьома дітьми евакуювалася з Херсонщини в західну частину України. Її дідусь та бабуся виїздити з рідного міста не хотіли. З ними у Голій Пристані залишилася також мама Вікторії. Коли почала ширитися інформація про загрозу підриву греблі Каховської ГЕС, родичі не думали, що може трапитися настільки сильна повінь.

Та після вибуху рівень води підіймався дуже стрімко. Сусід, якому вдалося вибратися на дах будинку, бачив, як Олексій та його дружина Марія тонули. Вони кричали, просили про допомогу. Вижити вдалося лише їхній доньці.

За словами Вікторії, окупаційна влада не дозволила забрати тіла її бабусі та дідуся для поховання.

В Олексія Клименка залишилися донька, онука та троє правнуків.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Гола Пристань 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери обстріли безпека та життєзабезпечення вода літні люди (60+) перший день війни Соцмережі окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій