Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Олена Дмитрівна Дмитренко

«Уб’ють – значить уб’ють, значить таке наше життя»

переглядів: 532

Із початку збройного конфлікту на Донбасі подружжя Дмитренків залишається в прифронтовому селищі Первомайське. Це найстрашніші сім років у їхньому житті. Життя за роки війни дуже змінилося.

Востаннє ми в Донецьку були 30 червня 2014 року й більше туди не потрапляли. Тоді був обстріл аеропорту. Потім по нашому селу прилітало. Там не зрозуміло що було, відлітало-прилітало. Ми досі не можемо зрозуміти, що коїться.

Постійно ми перебували тут, не виїжджали навіть на один день нікуди. У нас бабуся була, померла в 90 років, тому були з нею. Один раз ми спустилися з бабусею Юлією Василівною в підвал. Вона погано ходила, бо в неї цукровий діабет. Один раз ми в підвал до сусідів спустилися і сказали, що більше спускатися не будемо.

У нас хлопці прибирали зерно, і ми згадували 2014 рік, як починалося, як прилітало на ферму. Снаряди прилітали. У фермера сіно горіло.

Ми тримаємо корівку, і до корівки нашої снаряд прилетів. Ми возили раніше в Донецьк молоко, це наша така робота була, ми возили молочко, овочі, жили за рахунок цього.

Уб’ють – значить уб’ють, значить таке наше життя

Звичайно, зараз важче набагато. Якщо десь починають стріляти, страх знову з’являється. Якийсь час було тихо, спокійно, а потім починається гуп-гуп-гуп – і не зрозумієш, із якого боку.

Ми вже звикли, не боїмося нічого, ну вб’ють – значить вб’ють, значить таке наше життя.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Первомайське 2014 2021 Аудіо Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери 2014 зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли втрата роботи безпека та життєзабезпечення здоров'я непродовольчі товари робота літні люди (60+) малозабезпечені перший день війни їжа 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій