Пакування у каструлі, закопування у землю та евакуація під обстрілами – така доля експонатів унікального Краєзнавчого музею “Багричівська садиба” у місті Дергачі на Харківщині. Власник садиби, засновник та директор музею Олег Яровий - майстер шкіряних виробів у п’ятому поколінні та реставратор. Власне сам музей – це житловий будинок збудований у 1895 році, який придбав прапрадід Ярового. В музеї зібрані антикварні речі та родинні реліквії засновника «Багричівської садиби». А ще колекції палеоліту, черняхівської культури та скіфів Київської Русі. 

Коли почалась повномасштабна війна, Олег Яровий відправив родину в  евакуацію, одягнув бронежилет та власноруч спаковував безцінні музейні експонати - як міг і що міг. Їв сухарі та майже не спав…

Щойно стало можливим вибратися з міста, став шукати підтримку. Центр порятунку культурної спадщини та польський Музей Варшавського повстання допомогли із пакувальними матеріалами… Так, під обстрілами, Олег Яровий зміг вивезти бодай частину свого музею. Тепер поступово переводить музей на інтернет майданчик. Коли «Багричівська садиба» зможе знову відкрити свої двері – не знає. Адже поки небезпечно у самих Дергачах…

Музей "Голоси Мирних" дякує за допомогу в організації інтервʼю нашим партнерам – Комітету Допомоги Українським Музеям (Komitet Pomocy Muzeom Ukrainy) та Музею Варшавського повстання (Muzeum Powstania Warszawskiego).