UA HUB у Варшаві – це найбільший простір для українців за кордоном. На трьох тисячах квадратних метрів під одним дахом розташувалося близько 20 резидентів хабу у таких сферах, як бізнес, освіта та культура. Ідеться про тренінг-центри в різних галузях, спеціалізовані школи, курси й майстер-класи. Матеріал Радіо Свобода.
Воєнна біженка з Кривого Рогу Вікторія Незабудка у Варшаву приїхала з двома неповнолітніми дітьми. Жінка – мисткиня. В Україні вона мала власну художню студію.
«Я працюю з авторськими програмами - навчаємо з нуля до професійного рівня. Мої учні стають професійними художниками, продають свої картини, беруть участь у виставках. Після війни я працювала переважно онлайн, але пройшла бізнес-курси у Варшаві, дякуючи фундаціям, які це для нас влаштовують Тепер маю впевненість проводити свою діяльність у Варшаві», – каже Вікторія Незабудка.
Її нова школа для дітей і дорослих працюватиме у UA HUB.
UA HUB у Варшаві. 21 вересня 2024
На відкритті художниця представила картину-колаж «Розбита, але стійка і незламна». Це автопортрет з багатьма символами.
«Тут земля, яка тримає тебе за кордоном, але ти завжди про неї пам’ятаєш. В землі є насіння. Також на картині - бавовна, сліди від ракет. Портрет, розтрісканий через скло, символізує те, як розбиваються вікна, коли ракети потрапляють у будинки, і це ламає долі та душі людей. Серед скла є дзеркало, і кожен може там побачити себе в тій ситуації і цьому портреті. Це такий збірний образ всієї України», – розповідає Вікторія Незабудка.
Художниця, воєнна біженка Вікторія Незабудка і її автопортрет. Варшава, 21 вересня 2024
Влітку 2022 року Вікторія започаткувала благодійний проект «Сила. Воля. Любов»: «Будь-хто може замовити портрет свого військового, просто розказавши його історію за посиланням за QR-кодом, і отримати портрет в подарунок. Це моя особиста вдячність кожному українському воїну за збережену Україну».
Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.