Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Валентина Дідківська

"Пам'ятайте, як сильно я вас люблю"

переглядів: 24

Валентина Дідківська загинула внаслідок російської атаки на Київ 29 грудня 2023 року. Поряд обірвалося життя ще понад 30 її колег. 9 січня 2024-го чоловік Валентини впізнав її тіло – він був на місці обстрілу, коли ще продовжували розбирати завали. Потім збіг підтвердили за допомогою ДНК-тесту.

Пам'ятайте, як сильно я вас люблю

Валентині Дідківській було 50 років. Вона народилася в селищі Доброслав Одеської області. Там пішла до першого класу, а у 1980-х із родиною переїхала до міста Малин Житомирської області. Закінчивши школу, вступила до училища у Житомирі, де отримала фах керівниці дитячого танцювального колективу. Хореографія була найбільшою пристрастю Валентини на той час. Вищу освіту Валентина здобула в Херсонському національному технічному університеті.

У Малині вона познайомилась із майбутнім чоловіком. Молода пара переїхала до Києва на початку 1990-х. Останній час Валентина обіймала посаду контролерки радіоелектронної апаратури та приладів на державному підприємстві. Працювала багато і понаднормово.

«Вона була дуже бойова, енергійна. Я її часом лагідно називав кімнатним генералом. Коли мала більше вільного часу, то займалась спортом, ходила на тренування. Любила квіти, зокрема фіалки, але основним її хобі були зйомки. Вона ще в школі написала твір, що мріє стати акторкою… Знімалась у рекламі, телепередачах, кіно», – розповів чоловік загиблої Степан Дідківський.

«Вона була дуже турботливою. Завдяки характеру мами та її старанням ми стали тим, ким є, – сказав син Володимир. – Бачилися з нею востаннє за день до її загибелі. Вона тоді сказала: «Пам'ятайте, як сильно я вас люблю», і ці слова стали її останніми».

Тіло Валентини кремували та поховали в Києві на Байковому кладовищі. У неї залишилися чоловік, син, невістка, мама, сестра і брат.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Київ 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення перший день війни Соцмережі
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій