Крицька Ніка, 9 клас, Харківський ліцей №100
Вчитель, що надихнув на написання есе — Євлахова Ганна Вячеславівна
Конкурс есе «1000 днів війни. Мій шлях»
Сніжинки тихо падають.
Я їх до серця пригорну.
Я щаслива, що тебе я маю ̶
Дім мій, Україну, квітку запашну!
Як морозно і гарно навкруги. Летять сніжинки пухнасті, крижані прозорі дзеркальця застигли на доріжці, а сонячні промені додають блиску і яскравості. Ось я уже вдома. Ми з матусею п’ємо чай, розмовляємо, сміємось. Завтра в моїй сім’ї свято. Але завтра буде завтра. Мені сниться, що на вулиці гроза, грім. Чую, кричить матуся: „Що трапилось, мамо?” ̶ питаю тихо. І бачу вогняне зарево, чую вибухи…
Мій шлях теж був одним із ненайпростіших. Перший день війни я пам’ятаю як уві сні. Невже закінчилась моя щаслива дорога життя? Може треба ставити крапку: плакати, нічого не робити? Ні! Може ж комусь буде потрібна моя допомога? „ Найкращий час для нових починань зараз”, ̶ кажуть люди. Коли ми прийшли в укриття, була надія на те, що це ненадовго. День за днем я чекала кінця цих страшних подій, але він так і не настав. „Живе той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя”, ̶ сказав Василь Симоненко.
На нашій рідній землі страждають не тільки люди, але й тварини і птахи. Одного разу я почула незнайомі звуки, вони були схожі на плач дитини. Я підійшла ближче до зруйнованого будинку.
̶ Що це, хто плаче? ̶ подумала я.
Я була трохи здивована тим, що я там побачила через вікно без скла. Любі маленькі беззахисні тваринки плакали і наче просили: „Допоможіть!”.
Я підійшла до них ближче, взяла їх і пригорнула до себе. Це були малесенькі шиншилки.
Ось так я і зробила добро: зберегла життя пухнастим малюкам.
Спогади, спогади, спогади.
Я пам’ятаю, як в перші дні війни ми сиділи в укритті і молилися, щоб з нами було все добре.
Пам’ятаю, як ми лягали спати під звуки ракет, які летіли в темному небі. Я сподіваюсь, що наша рідна Україна впорається з такими страшними випробуваннями. Мені дуже шкода людей та тварин, які живуть поруч з нами, тому я намагаюсь завжди їм допомагати і підтримувати.
Війна ̶ не лише битва на фронті за життя країни, це також боротьба в серцях людей. За ці 1000 днів війни я зрозуміла, що нашій рідній Україні дуже важко сьогодні. Багато хто з людей втрачає свій рідний дім, своїх близьких, але чи заслужили вони таку долю?
Так, все можна виправити, тільки не спогади про страшну війну, які залишаться назавжди з нами. Я згодна зі словами поетеси Катерини Проценко:
„Хоч і важко буває, такі вже у світі часи,
Та щоранку зустрівши усмішкою день на світанку,
Україна моя, вічно сповнена сили й краси,
Одягає найкращу квітучу свою вишиванку”.
Україно, я з тобою!