Питної води у нас немає, криниці пересохли. Без магазинів, лікарень і роботи ми живемо, як у резервації.
Через війну і мертвим немає спокою
Краще б я померла, ніж дітей своїх ховати. Тільки й бігаю на кладовище до сина. Там багато пам'ятників зруйновано снарядами. Через війну і мертвим немає спокою.
На могилі сина розповідаю про успіхи онучки, вона вже студентка. Дівчинка втратила обох батьків. В її мами тромб обірвався, коли вона вела трирічну дочку до садка. Син помер від пневмонії. Ось і залишилася дитина сиротою.
Прибігла дочка з онуком, а я вся в крові, контужена
Додому завжди ходжу однією стежкою – остерігаюся мін, розтяжок і гадюк, тут їх дуже багато. На подвір'ї у нас лежить купа брухту – це осколки «Градів». Сапери нарахували приблизно 20 реактивних снарядів.
Пам'ятаю, вискочила з дому, а тут вибухає все. Я бігом до підвалу – і більше нічого не пам'ятаю. Прибігла дочка з онуком, а я вся в крові, контужена. Три роки минуло, а на місці вибухів, як і раніше, випалена земля. Нічого не росте, кажуть, якась отруйна боєголовка була, біла.
Зараз у нашому селі живуть 35 осіб. До війни було втричі більше. Багато хто виїхав не тільки через обстріли, а через брак води. Чоловік щодня перевіряє, чи не повернулася вода у криниці. Кажуть, вибухи зсунули ґрунт. Нам, жителям Черненко, тікати нікуди. Єдиний порятунок – мир.
При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:
Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/
Ми використовуємо файли cookies, щоб ви отримали найкращий досвід користування сайтом. Продовжуючи роботу із нашим сайтом, ви підтверджуєте використання сайтом cookies вашого браузера.