Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Дар'я Юріївна Фандеєва

«Моя дочка плакала та ховалася у ванній»

переглядів: 1096

Я – мати-одиначка, виховую одна маленьку дочку восьми років. До війни я працювала в господарському магазині, отримувала зарплату, якої вистачало на середній рівень життя. Доньку водили в дитячий садок.

Влітку сім'єю ходили на водойму відпочивати та купатися, саджали та вирощували овочі та фрукти на городі. Восени збирали гриби та ягоди в лісі. Жили спокійно й розмірено.

Коли в телевізорі почали говорити, що десь стріляють, вбивають людей, не вірила, тим більше що це відбувається в нашій країні, ближніх областях.

Дуже сподівалася, що війна не дійде до нас. Але найстрашніше, що війна прийшла до нас і зупинилася в нас надовго. Весь жах того, що відбувається, ми відчули на собі.

Щодня чули й чуємо вибухи та стрілянину гармат. Військовий літак літав над нашим містечком на рівні третього поверху. Моя дочка плакала й ховалася у ванній кімнаті, я теж була в паніці й не знала, куди себе подіти, як захиститися.

Закрився дитячий садок на невизначений час. Магазин, у якому я працювала, почав працювати не щодня, а потім закрився.

Я з донькою та моїми батьками ховалися в підвалі, ночували там зі свічками. Коли ставало зовсім нестерпно, їхали до родичів у іншу область на кілька тижнів, потім поверталися.

2015 року мої батьки не витримали цієї атмосфери, у страху кинули свій будинок, квартиру та поїхали назавжди жити в іншу область. Мені дуже не вистачає батьків, які жили в будинку навпроти нас, їхньої підтримки. Бачимося зараз рідко, тільки на шкільних канікулах. Я не хочу кидати свій будинок, тому живемо в такій атмосфері й дуже сподіваємося, що цей жах скоро закінчиться.

Ми практично залишилися без засобів до існування. Щиро дякуємо за допомогу від Ріната Ахметова, дуже допомагало та допомагає у важкий час.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Золоте 2014 2015 Текст Історії мирних
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій