Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Ілля

"Мама отримала важке поранення в голову і померла на руках у сина"

переглядів: 35

Розлучили з мамою на «фільтрації», батько загинув під час обстрілів, маму викрали й вивезли до Росії – ці та інші моторошні історії озвучили діти, які через російську агресію втратили рідних і опинилися в депортації. У Ризі розпочалася міжнародна конференція «Війна Росії проти дітей» («Russians war on children»), присвячена поверненню українських дітей. У рамках заходу слово надали самим неповнолітнім українцям. Їхні історії вислухав проєкт «Ти як?» від Радіо Свобода, що нині працює на заході в латвійській столиці.

Ілля зі своєю мамою потрапив під обстріл на вулиці в Маріуполі, розповідає Дар’я Герасимчук, уповноважена президента з прав дитини. З її слів, Іллю поранило в ногу, «вона була практично відірвана, а мама отримала важке поранення в голову і померла на руках у сина».

Уповноважена розповіла, що дитина дізналася, що маму поховали у дворі чужого будинку. Самого ж хлопчика російські військові забрали в окупований Донецьк.

«Я, як і Саша, був у Донецьку в лікарні. У мене була поранена нога, я взагалі не міг ходити. І там мене вчили писати російською мовою. Одного разу прийшов до мене мій лікар і сказав: «Будеш говорити не «Слава Україні», а «Слава Україні в складі Російської Федерації».

«Україна не знає точної цифри, кількості, скільки дітей викрала російська влада, – каже Дар’я Герасимчук. – Частина території під окупацією, ми не маємо туди доступу і ми не можемо сказати з точною впевненістю, чи дитина була вбита, чи продовжує жити на окупованій території, чи її викрали росіяни».

Нині, з її слів, верифікованими українською владою є лише майже 20 тисяч дітей, що «їх викрала РФ». Уповноважена каже: це – діти, про яких є персональні дані за інформацією від батьків, свідків, родичів або з медіа.

За даними порталу «Діти війни», на 31 січня 2024 року до РФ незаконно вивезли понад 19 тисяч українських неповнолітніх, але ця цифра може бути значно більшою, твердить президент.

Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036. 

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 2023 2024 Текст Історії мирних жінки діти поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення здоров'я житло діти перший день війни Обстріли Маріуполя окупація депортація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій