Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Євгеній Бабанов

"Коли наші військові звільнили Київщину, ми зрозуміли, наскільки все було страшно"

переглядів: 79

Євгенієві Бабанову було 33 роки. Російські окупанти розстріляли чоловіка в Гостомелі 25 лютого 2022-го, коли він намагався евакуюватися зі села Демидів. Поряд загинули його дружина Сніжана та її тітка Аделіна.

Коли наші військові звільнили Київщину, ми зрозуміли, наскільки все було страшно

«В автомобілі було шестеро пасажирів, усі налякані. Коли вони заїхали в Гостомель, раптом вискочив військовий, який махнув рукою, щоби розверталися. Женя почав розвертатись і швидко їхати геть, коли по них відкрили вогонь. Аделіна встигла подзвонити своєму чоловікові, сказала «по нас стріляють» і зв'язок обірвався… У тій автівці вижили Тимур, син Аделіни, і Леся Бондаренко зі своєю дитиною. Леся, поранена, витягла з палаючої та розстріляної машини дітей і втекла лісом… Коли наші військові звільнили Київщину, ми зрозуміли, наскільки все було страшно. Їхню машину неможливо було впізнати, тіл – майже не було», – розповіла Влада, двоюрідна сестра Євгенія.

Євгеній Бабанов був родом із міста Хрестівка (раніше – Кіровське) Донецької області. Коли у 2014-му році почалася російсько-українська війна, він із родиною та друзями переїхали спочатку в Харків, а згодом – у Київ. Євгеній був мотоболістом. Уболівальникам цього спорту запам’ятався яскравими виступами за команду рідного міста «Антрацит», Кам’янець-Подільський «Механік» та Вознесенський «Схід». На Київщині Євгеній мав власну справу – займався вантажоперевезеннями.

«У юності в Жені були проблеми із наркозалежністю. Він знайшов сили це покинути. Не останню роль в цьому відіграла церква, де він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Сніжаною. Для нього було дуже важливо показати людям, що життя може змінитися, що можна бути щасливим без цієї гидоти. Що можна мати сім'ю, роботу, інтереси і жити вільною людиною. Тому він заснував центр реабілітації та підтримки людей із залежностями. Женя любив машини, техніку, швидкість. Багато подорожував. Він був дуже спокійним, терплячим, комунікабельним. Мав сильний характер. Його слова мали вагу. Женя був надзвичайно доброю, прекрасною людиною», – пригадала Влада.

Євгенія, Сніжану та Аделіну поховали в Демидові.

У загиблого залишилися тато, сестра, брат, інші рідні та багато друзів.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Гостомель 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення перший день війни Соцмережі окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій