Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Лілія Шинкарук

Есе "Історія одного батька"

переглядів: 102

Лілія Шинкарук, 37 років

Вчитель іноземної (англійської) мови Самари-Оріхівського ліцею Самарівської сільської ради Ковельського району Волинської області

Війна. Моя історія

У мій буденний четвер стрімко увірвався листопадовий настрій. В салоні вимитої автівки все ще відчувається запах ранкової кави та гель-лаку. Так… Новини, вебінар, зошити… Шоколад! Не забути купити дітям обіцяний шоколад! Поворот лІворуч.                                   

Мою розСіяну увагу привертає сіра постать, яка наближається до зупинки, неприродньо хитаючись. П’яний! Точно п’яний!...           

-       Добридень, пані! Не підкажете чи варто чекати останній автобус на Семенівку?                                            

Варто? Ні? Та точно знаю, що не варто. Поїхав уже той автобус. Кидаю пОгляд на старі штани і светр чоловіка та пожовклі пальці, які пропускають їдкий дим від сигарет. Тільки що вимила салон!                                

-       Поїхав вже ваш автобус! Їду чеРез Семенівку. Сідайте швиденько.

Гримнули двері І стійкий запах тютюну розбавив нотки ранкової кави. Сподіваюся, він небалакучий. Настрій – спокійно доїхати додому.              

-       Мене Петро звати. Петро Галущенко. З Семенівки. Я від сестри їду. У неї  будинок згорів. Допомагав. І треба ж таке?! Тільки обміняли сина, а в сестри наступного дня дім згорів…                                                   

Не відриваючи погляду від суцільної лінії, перепитую: «Стривайте! А ви, бува, не Петро Галущенко – тато Дениса Галущенка, котрого нещодавно обміняли з полону?»

Скляний погляд мого співрозмовника пронизала крива недолуга посмішка.

-  Так. Батько Дениса.   

Переводжу погляд. Мене пронизує дивне відчуття глибокого сОрому!...

-  Як ваш син? Після того віДео, що він поширив, коли був на Азовсталі… Ви ж розумієте? Ваш син – Герой!                                                 

-  Герой…

 Петро протягНув «Герой» з болем. А далі прозвучала історія, від якої мій нестійкий макіяж розплився обличчям сОлоними слізьми…

- Мій Денис у Києві зараз. Дякувати БоГу, все добре. На реабілітації. Поранена рука наче загОюється. За ним київські лікарі дивляться! До мене тільки дзвонить. Я хотів кредит взяти, тисяч зо п’ять,  поїхати до нього. Але Денис нагримав: «Батя, не треба! Я сам приїду». От я і не поїхав… У мене ще два сини є. Середньому вісімнадцять років, наймолодшому - п’ятнадцять, а Денису в травні двАдцять один буде. Казав я йому: «Не йди, сину, на війну! Немає там нічого доброго». Я і сам хотів. Вернули. Інвалід ІІІ групи. А Денис впертий у мене. «Хто ж, як не я?» І побачила моя дитина… Не дай Боже, нікому! Десять місяців в полоні! А я – ні слуху, ні духу. КажутЬ, що чоловіки не плачуть. А я плакав! Скільки я плакав! І нічого не знав.                                                         

Я хлопців сам виховував. З дружиною не склалося. Розлучилися. Згодом вона померла. Знаєте, грошей у мене ніколи не було, але я хлопців не ображав. Тримаю господарство, корівку маю. Сини, коли росли, їли багато. Намагався готувати для них борщ з м’ясом. Щодня десятилітрову каструлю варив і кидав три шматки. Собі коли вкину, а коли й ні… ЦукероК мої хлопці не їли. Але борщ для них я готував з м’ясом! Нещодавно середній з Польщі приїхав. Грошей підзаробив. Накупував собі ковбас, цукерок. І смакує! А я сміюсь до себе, що не хоче вже батькового супу їсти…

Денис же в Оленівці був… За два дні до тих подій його перевезли в інше місце. Уявляєте?! За два дні…

До мене з телебачення приїжджали. Сусіди потім сміялися: «То ти, Галущенко, зірка тепер!» Побійтесь Бога! Безсовісні… Хіба так зірками стають? Я сина десять місяців не чув! Аж ось - дзвінок. Кажуть: «Петро Галущенко? Будете із сином розмовляти». А я у відповідь: «Не знущайтесь! Я сина вже давно не чув…» А тут в телефоні: «Альо, батя!» Денис мене  завжди «Батя» називає. «Батя!» Чуєте? «Батя!» - каже. Як я плакав! Більше нічого не чув…

Мовчки маневрую праворуч до зупинки із надписом «Семенівка». Відчуваю, що бракує слів. Нічим не завинила, а в очі Петру глянути не можу…

У мене також є син.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Волинська область 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки психологічні травми полон Конкурс есе 2023
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій