Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Дар’я Асямочкіна

"Дарино, Максиме, м'якеньких вам хмаринок"

переглядів: 39

16-річна Дар’я Асямочкіна загинула 21 липня 2023 року в селищі Дружба на Донеччині. Близько 15.00 окупанти обстріляли селище з артилерії. Один зі снарядів влучив на подвір'я, де перебувала Дар’я. Поряд загинув також її 10-річний брат Максим.

Дарино, Максиме, м'якеньких вам хмаринок

Дар’я Асямочкіна народилася у місті Торецьк на Донеччині. Разом зі сім'єю жила у селищі Дружба в приватному будинку. Навчалася у школі № 7. У 2017 році стала переможницею творчого конкурсу «Що для мене вишиванка?». Коли окупанти розбомбили школу дівчини, їй довелось закінчувати 9-й клас онлайн.

«Я був її вчителем історії з 5-го класу, а також класним керівником у старших класах. Дар’я була звичайною дівчинкою, трішки сором'язлива, але вміла відстоювати свої кордони. Була активною, завжди брала участь в різних заходах, конкурсах, олімпіадах. Хоч і не була відмінницею, але жила школою. Після уроків ходила на гурток танців. Коли у нас були шкільні свята, охоче допомагала прикрашати зал і загалом із підготовкою», – розповів учитель Дар’ї, Леонід Макаров.

«Не можу повірити… Дар'я позавчора писала, планувала продовжити навчання в училищі, питала, які документи потрібні, як написати заяву... А сьогодні вона вже на хмарці, разом із молодшим братом. Дарино, Максиме, м'якеньких вам хмаринок», – додала класна керівниця Дар’ї Марія Покуса.

У загиблої залишилися мама та бабуся.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Дружба 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення здоров'я діти перший день війни Соцмережі
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій