Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Світлана Василівна Філь

«Було страшно залишатися в багатоповерхівці»

переглядів: 86

Мені 53 роки. Живу з сім’єю в Охтирці. Працюю вихователем у дитячому садку.

Я не могла повірити в те, що почалася війна. Відразу зателефонувала колезі, що мешкає ближче до кордону. Вона була в розпачі, плакала. Було чутно вибухи. Син одразу перевіз нас в інший район міста, бо було страшно залишатися в багатоповерхівці.

Ми переїхали до незнайомих людей, проте відразу здружилися з ними. З перших днів випікали хліб для військових і цивільних. Спочатку використовували свої запаси борошна. Потім брали зерно у фермерів. Чоловіки перемелювали його і відвозили до церкви. Там стояли машини, які замішували тісто, потім розвозили по будинках. Одні люди випікали хліб і пиріжки, інші - варили вареники. Коли було світло, користувалися електроплитою, а коли його вимикали, – газовою.

Мене шокувала поведінка рідних, які живуть в росії. Раніше їздили до нас в гості, а тепер підтримують війну.

Коли зникло опалення й були обстріли, ми вивезли своїх дітей з міста. Самі ж залишилися з батьками-пенсіонерами. Нам допомагала триматися робота. Я проводила онлайн-заняття для дітей. Вони були раді цьому. Їм хотілося розповідати про те, що їх бентежило.

Хочеться, щоб швидше закінчилася війна і ми повернулися до звичного життя. Хочу знову ходити на роботу, бачити дітей і знайомих, спокійно займатися повсякденними справами.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Охтирка 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення літні люди (60+) внутрішньо переміщені особи перший день війни їжа розлука з близькими
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій